W jaki sposób urządzić pomieszczenie w garażu! O czym trzeba wiedzieć?

Dom z garażem
Posiadasz nieużywany garaż w domu? Możesz z powodzeniem zrobić z niego mieszkanie, które można np. wynająć chętnym ludziom. Jednak nie jest to działanie polegająca jedynie na wsadzeniu do pomieszczenia mebli. Poniżej piszemy jak zaaranżować mieszkanie w garażu.

Prace remontowe
Autor: specialoperations
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy w pierwszej kolejności zaplanować odpowiednio aranżację pomieszczenia – zwyczajowo jest to pokój, w którym nie ma okien. Z tego powodu powinniśmy pomyśleć o tym, żeby pomieszczenie to było jasne, pomimo niewielkiej ilości światła dziennego. Z tego powodu polecamy zaaranżowanie lokalu w kolorach jasnych, pastelowych, albo delikatnych odcieniach szarości. Przemyślmy, czy zostawimy drzwi „garażowe”, czy może zaplanujemy zdecydować się na zamurowanie ściany, albo zostawienie zwykłego wejścia do mieszkania – standardowych drzwi. Nie można zapomnieć też o pozwoleniu – jak zbudować garaż garażu krok po kroku .

Kiedy już zamalujemy w odpowiedni sposób ściany i wykonamy nową podłogę, przemyślmy jak ma prezentować się reszta mieszkania. Znajdźmy w nim miejsce na maleńki aneks kuchenny oraz łazienkę z prysznicem – zalecamy na te pomieszczenia przeznaczyć niewielkie pomieszczenie w piwnicy, które bezpośrednio sąsiaduje z pomieszczeniem, które niegdyś było garażem.

To, jak urządzić pokój w mieszkaniu dajmy inwencji lokatorów. Fajowo prezentują się pomysły na to wnętrze na blogu: . Nie spodziewałam się, że w środku prawie bez okien można stworzyć oryginalną, jasną przestrzeń pełna przytulnego klimatu. Wszystko za sprawą interesujących, fajnych dodatków.

Innym równie oryginalnym pomysłem jest realizacja marzenia o sporej łazience. Zazwyczaj te pomieszczenia są dość małe, ledwo mieszczą wannę czy prysznic. W garażu jest znacznie więcej miejsca – możemy sobie pozwolić na wstawienie olbrzymiej, narożnej wanny z hydromasażem, duzej umywalki z olbrzymim lustrem. Może spełnimy także marzenie o własnej toaletce na kosmetyki?