Jak gustownie zaaranżować pokój gościnny?

Salon to jedno z najważniejszych miejsc w każdym domu – spełnia on nie jedynie funkcję reprezentacyjną, ale także stanowi przestrzeń, w jakiej cała rodzina może wspólnie spędzić czas. Co uczynić, by nadać temu wnętrzu niezwykłego charakteru?

aranżacja salonu

Autor: RuckZuck
Źródło: RuckZuck
Umeblowanie oraz dodatkiNa to jak widziane jest wnętrze oddziałują w dużym stopniu meble. To właśnie one zapewniają całemu wnętrzu konkretny styl. Modele o łatwej formie oraz w kontrastowych kolorach to cechy stylu nowoczesnego, jaki podoba się wielu osobom. Jeżeli jednak wolimy klasyczne rozwiązania, z pewnością do gustu przypadną nam tradycyjne komody i regały. Warto zatroszczyć się, by w miarę możliwości konkretne elementy aranżacji były spójne, w innym razie całość da wrażenie chaosu i nie będzie prezentowała się gustownie. Należy pamiętać też o odpowiednich dodatkach, jakie na przekór pozorom wiele potrafią zmienić w salonie. Ozdobny żyrandol, interesująca lampa czy obrazy na ścianach to idealne dopełnienie mebli (zobacz meble stylowe gdynia) – należy tylko wybrać dodatki, jakie będą się z nimi odpowiednio komponowały. Mocny kolorystycznie akcent to metoda na ożywienie całego pomieszczenia, a miłego charakteru nadać mu mogą firany czy poduchy na wygodnej kanapie – wszystko to zachęca do wypoczynku i spędzenia czasu w miłym gronie rodziny czy zaproszonych gości.

piękny kominek

Autor: Brandon Carson
Źródło: http://www.flickr.com
A może kominek?
Palący się ogień (http://www.afg.poznan.pl/oferta/systemy-odciec-ogniowych/29/afg-2-centrala-bram-i-drzwi-ppoz) oraz bijące od niego ciepło może być przepiękną ozdobą każdego salonu – starczy jedynie zdecydować się na właściwy kominek, jaki dopełni cały wystrój. W bloku mieszkalnym ciężko będzie zbudować tradycyjne palenisko, lecz jest na to wyjście, dokładniej biokominki – paliwo do biokominka. Nie wytwarzają one dymu czy popiołu i chociaż wydzielają niedużo ciepła będą idealną ozdobą gustownego wnętrza. Paliwo do biokominka ma postać płynu bądź żelu. Dużą zaletą niniejszego rozwiązania jest fakt, iż tego rodzaju dodatki można wybrać w jednym z licznych modeli, a zatem z oprawą wykonaną ze stali nierdzewnej albo szkła – wówczas można ogień podziwiać z każdej strony. W sklepach dostępne są nawet mobilne kominki, które można dowolnie przestawiać. Aby wypełniały on swoje funkcje, trzeba zatroszczyć się o to, by paliwo do biokominka było dobrej jakości oraz z odpowiednim atestem. Produkty podejrzanie tanie mogą być niebezpieczne w użyciu oraz wydzielać niemiły zapach po podpaleniu.