Parkiet z deski dębowej – czym się charakteryzuje?.

Podłogi z drewna wyróżnia bogaty rysunek i dobra widoczność słojów, co w dyskretny sposób zaznacza związek rodzaju wnętrza z naturą. Obecnie na rynku oferowane są deski z różnych typów drzew, ale najczęściej wybieranym materiałem jest trwały dąb. Jego ciepła estetyka nadaje wnętrzom niesamowity klimat.

podłoga dębowa
Deska podłogowa to materiał, który możemy zastosowań w każdym typie pomieszczenia – korytarzu, sypialni, kuchni, jadalni, salonie, pokoju dziecięcym, a nawet łazience – dowiedź się więcej na Obecnie popularny styl skandynawski pozwala na zastosowanie wysokiej jakości surowca, takiego jest deska dębowa – . Taka deska jest bardzo odporna na ścieranie, ale poddaje się także impregnacji i zabiegom pielęgnacyjnym, takim jak bejcowanie oraz malowanie. Obecnie deska dębowa występuje we wnętrzach w swej naturalnej formie, lecz często jest również barwiona na biało, przez co jeszcze bardziej komponuje się ze stylistyką scandi i równie dobrze może być elementem wykończenia w duchu vinted.

Deska podłogowa to inwestycja na lata. Jest niezwykle trwała, można ją poddawać cyklinowaniu, a poza tym wygląda pięknie i dodaje uroku całemu wnętrzu.

Czy bez efektów chcesz wyszukać inny tego rodzaju serwis? Jeżeli tak, to uczciwie zalecam ten portal (https://glazurex.com.pl/) – to na pewno jest to, czego akurat w tej chwili potrzebujesz.

Niektóre modele desek umożliwiają również układanie podłoża w jodełkę lub formę kwadratów, co dodaje wnętrzu wyjątkowy wygląd. Dodatkowo, drewno wykazuje dobrą izolacyjność termiczną i akustyczną. Jeżeli w naszym nowym mieszkaniu wykonano ogrzewanie podłogowe wodne, także nie jest to przeszkodą, by wybrać deskę na pokrycie podłogi. Deska także doskonale odnajduje się w nowoczesnych wnętrzach. Należy natomiast pamiętać, że w przypadku takiej instalacji grzewczej zalecana jest deska 3-warstwowa i odpowiednio cienka, tak by nie blokowała produkowanego ciepła. Co prawda za deskę podłogową trzeba zapłacić więcej niż za imitujące drewno panele patery szklane – cena za m2 waha się w granicach 100 – 300 zł, jednak kiedy wstając z łóżka poczujemy miłe ciepło drewna pod stopami będziemy przekonani, że to był trafny wybór! Deska podłogowa to najwłaściwsze rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie naturalne i wytrzymałe rozwiązania oraz estetykę.