Miejsce z charakterem, a więc jak tworzyć, by było pięknie, funkcjonalnie, wygodnie, stylowo oraz zgodnie z koncepcją?

Wnętrze domu to odbicie „ja” domownika, to jego styl, zainteresowania oraz miejsce, do którego uwielbia oraz chce powracać. Dlatego tak istotne jest to, aby było ono wygodne, funkcjonalne a także zapełnione takimi kształtami a także kolorem, by sprawiało, że chce się w nim zostać.

sypialnia

Autor: Steve Larkin
Źródło: http://www.flickr.com

Dekorator wnętrz to osoba, która stwarza niepowtarzalny charakter danego miejsca i sprawia, iż to, czego szuka i chce klient staje się rzeczywistością. Projektowanie wnętrz to profesja, która oparta jest o pasję wymagająca kreatywnego spojrzenia a także takiego też podejścia do każdego konceptu. Stworzenie ścisłej z oczekiwaniami strategii, która będzie inna aniżeli wszystkie, nie jest zadaniem prostym, lecz zdecydowanie interesującym wyzwaniem. Dekorator wnętrz musi stworzyć przestrzeń, która wypełniona jest ciekawą formą, interesującym, ale jednocześnie funkcjonalnym a także często prostym kształtem, odpowiednią ilością oświetlenia i padającego cienia, jak również proporcjonalnie położonym kolorem, który pozwoli się odprężyć, ożywić albo najprościej będzie idealnie współgrał z całością. Miasto Gdańsk oferuję duży wybór interesujących osobowości, które potrafią koncepcję zleceniodawcy przekuć w dzieło sztuki przestrzennej – sprawdź. Dekorator wnętrz może być uważny za artystę, ponieważ projektuje nową jakość i wprowadza koncepcje, odczucia oraz kształty w życie. Bezsprzecznie twórczość dekoratora posiada pewne ograniczenia, a mianowicie ergonomia, wymagania klienta czy zaplanowany budżet. Misją dekoratora jest przygotować taki koncept, by odpowiadał zamierzonemu celowi, lecz a także zgadzał się ze spojrzeniem osoby zlecającej, natomiast co ważniejsze nie stracił nic z założonych wartości a także planów. Gdańsk proponuje miejsca, które pozwolą spokojnie pomyśleć, oczyścić umysł a także przygotować się umysłowo a także kreatywnie do pracy. Tego chce każda osoba z specjalizacji twórczej.

Każdy dekorator wnętrz powinien posiadać poza kreatywnością a także artystycznym myśleniem także wrażliwość estetyczną, wyobraźnię przestrzenną, poczucie proporcji, zdolności w przygotowywaniu kompozycji, a także otwarcie na sugestie klienta. Odpowiednie połączenie tych czynników pozwoli na wykreowanie niepowtarzalnego a także klimatycznego wnętrza.