Lustra, jak dopasować do wnętrza?

Angielskie przysłowie mówi, że jedno lustro jest lepsze niż cała galeria portretów przodków. Tylko co zrobić by lustro harmonizowało z wnętrzem? Widok eleganckiego, lśniącego, fazowanego lustra stanowi oryginalną ozdobę naszego mieszkania. Jaki to przydatny a jednocześnie piękny przedmiot. Najpierw namyślmy się w jakim miejscu lustro powiesić. Znaczenie ma to, co będzie się w nim odbijało. Duże lustro stworzy iluzję przestrzeni, małe umieszczone naprzeciwko okna, da nam ciekawe refleksy.

oświetlenie łazienkowe nad lustro

Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com

Potem skoncentrujmy się nad ramą. lustro (kliknij hiperłącze) może współgrać z pomieszczeniem i być tylko fazowaną taflą nierzucającą się w oczy lub wręcz przeciwnie – być oprawione w charakterystyczną ramę. Lustra na zamówienie (Parcie Na Szkło: lustra na wymiar) będą najlepszym wyborem. Do pokoju z antykami przyda się więc ogromne, w kolorze złotym, a nowoczesny salon z przyjemnością przyjmie lustra bez ram.

Nadanie niepowtarzalnego kształtu lustrom stanowi znaczący komponent dla aranżacji wnętrz. Służą temu procesy fazowania i szlifowania. Zadaniem procesu fazowania jest wyrobienie na krawędzi szklanego panelu szerokiej fazy. W procesie fazowania następuje załamanie tafli szkła, dzięki czemu otrzymujemy wspaniały i przykuwający nasze oczy efekt końcowy. skończone brzegi szkła nie mają nierówności i ostrości, czego rezultatem jest dokładnie obrobiona krawędź..

Lustra fazowane o najrozmaitszych szerokościach dają nam niebywałe wykończenie, które idealnie komponuje się również z meblami, dzięki czemu podnoszą ich walory estetyczne. Płaska powierzchnia załamania światła na szlifie fazy, wzbogaca elementy szklane o nadzwyczajnie oszałamiający i luksusowy wygląd. Szlifowanie natomiast, opiera się na wykończeniu granicy luster począwszy od cienkich do grubszych obrębów.

lustro

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass

Z powodu lęku przed uszkodzeniem ciała, jest to jeden z podstawowych warunków, jaki powinno spełniać szkło oddane do użytku. Od czasu gdy rzemieślnicy z Murano posiedli tajemnicę wytwarzania szkła powlekanego metalem, z lustrzanej tafli może być każdy przedmiot – od lamp po meble. Jest w czym wybierać.