Każdy pragnie troszczyć się o własny dom – sprzątamy oraz wietrzymy wszystkie pomieszczenia, żeby miło się nam żyło w naszych czterech kątach

Większość osób pragnie żyć w ładnych i zadbanych domach. Nikt może nie bywa zbytnim pedantem, aby sprzątać mieszkanie kilka razy w ciągu dnia, ale jako tako utrzymany ład jest przyjemny dla oka oraz duszy, dlatego lubimy przebywać w czystych pokojach.
Mieszkania musimy wietrzyć – wiedzą o tym wszyscy.

Wybór

Autor: InsideLab
Źródło: InsideLab

Latem okna – sprawdź przykłady – możemy zostawiać otwarte nawet przez cały dzień. Zimą także powinniśmy wietrzyć każdy pokój – najlepiej w południe oraz na kilka minut tuż przed snem. Niektórym może wydawać się surrealistyczne, że zaleca się wietrzenie przy mrozach, ale jest to korzystne zarówno dla murów, jak i dla ludzi. Musimy tylko pamiętać o tym, by maluchy nie przebywały w wietrzonym pomieszczeniu. Jeśli jednak posiadamy lokum na ostatnim piętrze, gdzie bywa duszno czy na przykład łazienka nie posiada okna, to należy zainwestować w odświeżacz elektryczny, by w pomieszczeniu można było z przyjemnością przebywać. Odświeżacze są zgrabne i nie zajmują wiele przestrzeni. W obecnych czasach bywają bardzo bezgłośne, więc ich praca nie będzie domownikom przeszkadzać. Z reguły mają mały ekran, na którym będziemy mogli ustawić częstotliwość i cykl ich włączania się – w zależności od dni i godzin odświeżacz może funkcjonować w wybrany przez nas sposób.

Odświeżacz elektryczny wydaje się być także świetnym rozwiązaniem dla osób w podeszłym wieku, które źle znoszą letnie upały. Jeżeli używamy go cały czas, to powietrze będzie stale czyste i pozbawione przykrych zapachów.