Dobór ocieplania w podłodze

Dobór kaloryferów ściennych, albo ogrzewania podłogowego to jeden z najistotniejszych, jakie powinniśmy podjąć, decydując o instalacjach w domu.
Ogrzewanie podłogowe Wrocław to wSPAniała opcja dla innych rodzajów nagrzewania.

Parkiet drewniany

Autor: Gabriele Diwald
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na nagrzewanie podłogowe, już na etapie planowania należy ustalić jego gatunek. Inwestorzy mają do wyboru ogrzanie podłogowe elektryczne, względnie nagrzewanie podłogowe wodne. Na nagrzewanie elektryczne składa się sieć przewodów, folii, bądź mat grzewczych, które pod wpływem działania energii grzeją się i wysyłają ciepło. Z kolei ogrzewanie wodne to sieć przewodów grzewczych podłączonych do pompy ciepła. Ogrzanie podłogowe wyklucza problem unoszenia się drobinek kurzu, co jest następstwem emisji ciepła przez promieniowanie, a nie przez konwekcję, jak w przypadku tradycyjnych grzejników. Równomierny układ temperatury powoduje, że w pomieszczeniu nie pojawiają się miejsca za bardzo ogrzane, także niedogrzane. Nagrzewanie podłogowe elektryczne funkcjonuje bezzwłocznie po włączeniu, dzięki czemu ciepło emitowane jest prawie od razu. Montaż tego rodzaju nagrzewania nie jest problematyczny.

Chociaż ogrzanie podłogowe kojarzy się przede wszystkim z montażem w toalecie, tak naprawdę niezliczone są możliwości instalowania owego układu grzewczego. Z powodzeniem moduły grzewcze można złożyć w każdym pomieszczeniu.

Nagrzewanie podłogowe to wyłączny sposób, dzięki któremu chodzenie bosą stopą po posadzce przestaje być niemiłym doznaniem.

Jeżeli czytasz przedstawiany artykuł, to oznacza, że bardzo Cię zaciekawił. Skoro tak, to przejrzyj, że inne portale również mają ważne wiadomości.

Należałoby wiedzieć, że zarówno ogrzewanie podłogowe wodne, jak i elektryczne choć ma dużo plusów, nie jest pozbawione minusów.