Rynek mieszkaniowy na Dolnym Śląsku świetnie się rozwija, ale trzeba zachować dużą czujność przy odbiorze M3 od dewelopera

Wrocław stał się miastem, która przyciąga mnóstwo inwestorów, a w efekcie także osoby szukające dobrej pracy. W stolicy woj. dolnośląskiego pozostają też studenci, którzy po ukończonej edukacji liczą na korzystniejsze perspektywy zawodowe. W taki oto sposób Wrocław został jedną z większych metropolii w kraju, a jednocześnie wzrasta tu zapotrzebowanie na mieszkania – w końcu każdy z mieszkańców musi mieć zagwarantowany lokal mieszkalny.

nowe mieszkania

Źródło: pixabay.com
W związku z tym żadna firma budowlana z Wrocławia w zasadzie nie powinna narzekać na brak zleceń, a i lokalni deweloperzy mają co robić. Wielkim, a jednocześnie przeważnie nieosiągalnym marzeniem jest posiadanie domku jednorodzinnego. W dużym mieście, czyli również i we Wrocławiu, działki pod budowę kosztują fortunę nawet wtedy, jeśli mamy na uwadze tylko same peryferia aglomeracji. Dlatego sama uwaga niedoszłych klientów skupia się głównie na mniejszych bądź większych blokach położonych w spokojnych dzielnicach. Choć mieszkania (zobacz też: nowe mieszkania rumia) w dziesięciopiętrowcach z wielkiej płyty nadal są w sprzedaży, to jednakże Polacy woleliby zamieszkać w bardziej nowoczesnym budownictwie.

Przywykło się sądzić, ze firma budowlana z Wrocławia zajmuje się jedynie budowaniem różnego typu obiektów: tak wielkich molochów, czyli np. centrów handlowych, jak i zwyczajnych domów jednokondygnacyjnych. Tymczasem osoby zatrudnione we wspomnianych firmach świetnie znają się na budowlance i posiadaną wiedzę mogą wykorzystać świadcząc też mniej standardowe usługi. Na przykład, pomagając dwudziestolatkom przy odbiorze mieszkań od dewelopera.

mieszkanie

Autor: Raymond Zoller
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesne mieszkanie w centrum Wrocławia może sprawić świeżo upieczonym posiadaczom tak dużo radości, że w ferworze przygotowań do przeprowadzki mogą całkowicie zapomnieć o dokładnym skontrolowaniu jakości jego wykończenia. Pomimo tego że profesjonalne odbiory mieszkań mogą być przeprowadzone przez znawców (Olszewscy mają speca od odbiorów), to de facto osoba znająca chociażby podstawy budownictwa może z powodzeniem ocenić np. jakość tynków. Na celowniku znajdą się także same instalacje, lecz tutaj nieco trudniej być elektrykiem i hydraulikiem hobbystą równocześnie. Stąd ci bardziej ostrożni gospodarze nie chcą kusić losu i wolą poszukać w sieci firm, które oferują taką pomoc przy kupnie nowego mieszkania.