Jeżeli decydujemy się na generalny remont łazienki, musimy rozpocząć od wyboru właściwych płytek

Nieuniknione wydaje się to, że przy remoncie łazienki naszą uwagę w dużej mierze zaprzątają elementy wykończeniowe, na przykład: lustro, oświetlenie albo prysznic.

kaloryfery

Autor: Traimer Poster Collection (Plakatsammlung)
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy jednakże zrozumieć, że najistotniejszą kwestią – bazą całego przedsięwzięcia – będą płytki. To od ich odcienia i gabarytów zależy to, jak po remoncie będzie wyglądać nasze domowe SPA. Całość wynika z prawidłowego doboru płytek do pozostałych akcesoriów do łazienki.
Łazienka w kolorze białym i czarnym

Autor: Cermag
Źródło: http://www.cermag.com.pl
Decydując się na płytki do łazienki warto podumać nie tylko o kolorze, chociaż on dla pań wydaje się być najistotniejszy. Poza deseniem kluczowe są także inne rzeczy, o które głównie musi zatroszczyć się pan domu. Niejeden specjalista doradzi nam, że istotną sprawą jest to, aby płytki ceramiczne były antypoślizgowe. Zdawać by się mogło, że nie ma potrzeby tego nikomu tłumaczyć. Nikt po prysznicu nie chciałby się poślizgnąć i wylądować w szpitalu ze złamaną ręką. Korzystniej jest zawczasu pomyśleć o tak istotnej sprawie, aby potem czuć się we własnej łazience bezpiecznie. Płytki do łazienki muszą mieć także małą higroskopijność, ponieważ jest to pomieszczenie, gdzie nierzadko bywa wilgotno oraz parno. Jeżeli pragniemy, aby nasze płytki ceramiczne długo prezentowały się jak nowe, należy kupić takie najwyższej jakości, a z pewnością nie pożałujemy swojej decyzji.

Nie zapominajmy, że przy remoncie łazienki wybór właściwych kafelek będzie tak samo istotny jak zakup wanny albo akcesoriów łazienkowych.

Spodobał Ci się ów artykuł? Więc zapewne masz ochotę przeczytać coś jeszcze. Jeżeli tak, to kliknij w ten link i kliknij po źródło. Miłej lektury!

Płytki muszą być piękne, ale też zapewniać bezpieczeństwo użytkownikom.