Jak być eko?

Dziś, aby być eko, nie trzeba zapisywać się do specjalnych organizacji, chodzić na pikiety bądź wyruszać do krajów proekologicznych.
Sam zdołasz zatroszczyć się o to, ażeby twój domek, twoje otoczenie oraz familia było przyjazne dla środowiska naturalnego.

Jakim sposobem? Oto nieco prostych pomysłów, jak ocalić nie jedynie środowisko, lecz i kilka złotych! Najlepsze w owych zasadach jest to, iż może je stosować każdy, bez względu na wiek, miejsce zamieszkania czy wysokość zarobków. Rower w miejsce samochodu. To działa nie wyłącznie na środowisko (bowiem nie wydzielasz szkodliwych spalin własnym czterokołowcem) ale również na kondycję. Ekotorba za każdym razem pod ręką. Jeśli eko torba, to składana oraz zawsze w torebce. Przyjaźń z secondhandem. Oj tak, mnóstwo ciuchów, które dzisiaj posiadam w szafie miało już swych posiadaczy. I co z tego? Nie dość, że jestem radosną posiadaczką jedynego egzemplarza to jeszcze płacę za nie grosze! Nieprzekonanym do ciuchlandów polecam wymianę ciuszkami ze znajomymi. Zorganizowanie takowej wymiany ciuchowej to nie tylko mnóstwo zabawy ale także możliwość pozbycia się starych, zbyt małych, niechcianych przez nas ubrań, które niepotrzebnie zalegają w szafie. Off. Wszelkie sprzęty, nawet komp czy telewizor, wyłączamy z kontaktu, kiedy nie ma cię w domku dłużej aniżeli jedną dobę.
Umywalka blatowa

Autor: KOŁO
Źródło: KOŁO
balkon

Autor: Simon Turkas
Źródło: http://www.flickr.com
naklejki

Autor: Swadilfari
Źródło: http://www.flickr.com
Pojemniki na odpady (zobacz – skup okien plastikowych metal-plast) segregowane. Pomimo, iż nie przed wszystkimi apartamentowcami stoją pojemniki na papier czy też plastykowe butelki, możesz samemu się pofatygować do skupu oraz sprzedać butelki.

Choć mało zarobimy, ale to istotnie przysłuży się naszemu otoczeniu. Ekosprzątanie.

Zobacz ten polecany artykuł (https://www.pademeble.pl/342-zoom-meble-do-pokoju-mlodziezowego), a upewnisz się, że zawarte tam wiadomości są niezwykle interesujące, ponieważ to pokrewna problematyka, co w tym poście.

W jaki sposób? Miast silnych chemicznie środków można używać wyrobów naturalnych.