Wszechobecne wykorzystywanie osuszaczy powietrza w wielu dziedzinach produkcyjnych oraz gospodarstwie domowym.

Osuszacze powietrza są nieodzownym urządzeniem wszędzie tam, gdzie pojawia się ponadnormatywna wilgotność, której w żaden sposób nie można szybko zredukować. Z uwagi na to, aparat do osuszania powinien znaleźć się w hurtowniach, w których przechowywane są towary nieodporne na wilgoć a stopień wilgoci powinien być kontrolowany np. w bibliotekach, archiwach, w piwnicach i pralniach, stacjach uzdatniania wody, masarniach.

Przemysłowe osuszanie powietrza

Autor: andrum99
Źródło: http://www.flickr.com

OsuszaczeOsuszacze >>> zobacz więcej tu o osuszaczu budowlanym powietrza mają jedną, główną funkcję – zlikwidować w ekspresowym czasie całkowity zbytek wilgoci z określonego miejsca. Jest niezbędny w obszarach popowodziowych, a także wokół budowania domu, np. do szybszego osuszania murowanych ścian. Na rynku pojawia się kilka rodzajów urządzeń do suszenia ścian, wśród których wymienia się osuszacze powietrza gospodarcze, półprofesjonalne, profesjonalne i stosowane w przemyśle.

Kategoryzacja ta została stworzona w oparciu o miejsce przeznaczenia osuszacza powietrza. Osuszacze powietrza domowego typu usuwają efektywnie nadmiar wilgoci z niewielkich przestrzeni, równocześnie przeciwdziałając powstawaniu pleśni i rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów. Jeśli aparat do usuwania wilgoci wyposażony jest w dobrze działający filtr, usuwa nieprzyjemne zapachy.

Domowe osuszacze powietrza używa się w lokalach mieszkalnych, miejscach garażowych, spiżarniach, łazienkach, suszarniach i domach książki. Osuszacze >>> tutaj więcej o osuszaczu powietrza pełnią zasadniczą funkcję w przemyśle spożywczym. Energicznie rozwijająca się branża stawia coraz wyższe żądania w odniesieniu do szeroko pojętej działalności.

Podczas procesu produkcyjnego, pakowania, przesypywania czy segregowania artykułów sypkich np. proszków, granulatów, przypraw, cukru i innych towarów nieodpornych na działanie wilgoci, niezwykle istotne są właściwe parametry otoczenia w pomieszczeniu, w którym wykonuje się takie czynności.

termometr

Autor: Forecaster
Źródło: Forecaster

Osuszacze basenowe, instalowane są różnego rodzaju krytych basenach, tam gdzie konieczna jest kontrola zawilgocenia w pomieszczeniach, aby zapobiec korozji i utrzymać właściwy stan techniczny wyposażenia dla korzystających. Wykorzystanie osuszaczy powietrza w halach sportowych oraz siłowniach pozwala na sprawdzanie wilgotności oraz zagwarantowanie prawidłowych warunków nieodzownych do ćwiczeń.