Mała wielka toaleta

Posiadasz niedużą łazienkę i nie wiesz, jakim sposobem ją urządzić? Spokojnie. Zdaniem stylistów nie ma przestrzeni, jakiej nie dałoby się interesująco jak też funkcjonalnie urządzić.
Chociaż każdy prawdopodobnie chciałby mieć własny prywatny pokój kąpielowy wielkości garsoniery, to jak się nie ma, co się kocha, to się kocha, co się posiada.

szuflady ze śrubami

Autor: kense
Źródło: http://www.flickr.com
komfort

Autor: Optiflame
Źródło: Optiflame
towar

Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com

I wcale nie musi to oznaczać, iż się lubi coś paskudnego. Co jednak zrobić, kiedy potrzebujemy na czterech metrach zmieścić i wannę, i prysznic, i do tego wcisnąć pralkę? Mała przestrzeń to faktycznie wyzwanie aranżacyjne. Nastręcza dużej wyobraźni, ale też wiedzy z obszaru „magii dekoratorskiej”. Szczęściem, istnieje parę trików optycznych, które sprawią, że nawet malutka łazienka wyda się dużo większa. Odcień. Tutaj sprawa jest właściwie ewidentna: małym przestrzeniom lepiej jest w jasnym. Biała barwa, beże, – generalnie wszelakie chłodne barwy sprawią odczucie, iż ściany „oddalą się od siebie”, a przez to powierzchnia się zwiększy. W trakcie wyboru łazienkowych kafli pamiętajcie również o tym, by nie były matowe, ale z delikatnym poblaskiem – w małej łazience wszystko, co będzie odbijało blask, jest jak najbardziej korzystne. Należałoby więc kupić jasne kafelki albo płyty marmurowe, połyskującą armaturę, chromowane wieszaki. Ma je w swojej ofercie prawie każdy większy salon łazienek – moja strona – (odnośnik do strony) – łazienki . Jeżeli chcielibyście posiadać koniecznie jakiś wzorek na posadzce, najodpowiedniej, gdy będzie to karo – wizualnie poszerzy posadzkę.

Na ścianę wskazane jest wybierać natomiast desenie poziome.
Zwierciadło. Najodpowiedniej wielkie – może być ponad wanną czy nawet na całej ścianie. Powinno się uplanować je vis-a-vis wejściowych drzwi.