Jakie korzyści przynosi skorzystanie z konfiguratora mebli na wymiar?

Najczęściej produkowanymi na konkretny wymiar meblami są te, które mają zostać elementem wyposażenia kuchni. Jest tak dlatego, że w tamtym miejscu powinno być dużo różnorodnych szafek, które jednak mają różne rozmiary czy sposób przymocowania.
Naturalnie na określony wymiar mogłyby być produkowane również odmiennego rodzaju meble, przykładowo biurka czy też kredensy.

fototapeta - kwiaty

Autor: Valdemar Fishmen
Źródło: http://www.flickr.com
konfigurator mebli na wymiar

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
przestrzeń

Autor: Kuchinox
Źródło: Kuchinox
Aby ułatwiać klientom czynność zamawiania takich mebli, firmy oferują czasami specjalistyczny konfigurator mebli na wymiar. Można by dzięki niemu prędko oraz w bardzo prosty sposób wybrać rodzaj konkretnego mebla, surowiec, z którego zostanie on stworzony (może to być np. drewno, fornir bądź płyta MDF), Kolor wykończenia frontów oraz ew. blatów czy rodzaj tego typu elementów jak rączki. Wymagane jest również zdefiniowanie wymiarów wybranych mebli. Skorzystanie z tego konfiguratora to niezwykle wygodne wyjście zarówno dla zamawiającego, jak i dla producenta. Osoba zainteresowana mogłaby złożyć swoje zamówienie wygodnie w domu, gdzie ma okazję spokojnie dokonać wszystkich koniecznych pomiarów.
Z innej strony wytwórca uzyskuje tego typu zamówienie drogą elektroniczną, przez co nie ma obowiązku samodzielnie jechać do domu odbiorcy. Oszczędza więc czas i pieniądze. Dla klienta złożenie tego zlecenia to kwestia tylko paru minut. Wytwórcy z kolei wykonanie poszczególnych mebli zajmie zaledwie kilka dni.

Tego typu konfigurator mebli na wymiar przyspiesza więc cały proces, a czas realizacji jest ważny dla wszystkich stron umowy. Jednak jest to sprawa jasna dla wszystkich. Najbardziej istotne jest to, żeby praca była przeprowadzona szybko oraz porządnie.