Jaki model oświetlenia zainstalować w pokoju dziennym, a jaki w pokoju dla brzdąca

Pokój dzienny i pokój dla brzdąca to reprezentacyjne pomieszczenia w mieszkaniu. W salonie podejmujemy gości, a dopiero co umeblowany pokój dziecięcy jest zazwyczaj wizytowany przez pradziadków, znajomych ze swymi pociechami, a również bliższych i dalekich sąsiadów. Nadchodzące ogromnymi krokami jesienne i grudniowe dni są krótkie, więc do tych pomieszczeń będzie przydatne porządne oświetlenie.

W końcu takie odwiedziny odbywają się standardowo w późnopopołudniowych i wieczornych porach, kiedy wszyscy zdążą już wrócić z zakładu pracy.
Pokój dzienny można wyposażyć w naprawdę królewskim stylu. Wtedy świetnie z jego wnętrzem będą komponować się kinkiety (polecamy nowoczesne kinkiety do przedpokoju) kryształowe – . Ich krystaliczne elementy rozszczekinkiety (polecamy stylowe lampki nocne)?wiatło żarówki i w ten sposób dodają blasku przedmiotom znajdujących się w najbliższym otoczeniu. Poza tym ich zaletą jest to, że dają lekko rozproszone światło, które będzie idealną oprawą długich rozmów towarzyskich, a także przyda się w trakcie oglądania filmów na DVD. Kinkiety kryształowe będą świetnym rozwiązaniem dla osób lubiących otaczać się błyskotkami, ozdobnymi dekoracjami czy mniejszymi bądź większymi zwierciadłami.

Inną, równie dobrą, receptą na ciekawą i udaną dekorację wnętrza, będzie urządzenie pokoju dziennego w stylu z minionych stuleci. Stylizacja na pomieszczenie z czasów naszych prababć i pradziadków spodoba się osobom ceniącym tradycję. Do tak zaaranżowanych wnętrz będą pasować stylowe żyrandole, które dobrze oświetlą całe pomieszczenie. Staroświeckie małżeństwa będą mogły bez trudności grać ze znajomymi w brydża bądź oglądać zdjęcia sprzed lat. Stylowe żyrandole – pasują także do starych mieszkań, gdzie stanowią rewelacyjne uzupełnienie wnętrz pokoi urządzonych w stylu tych XVIII-wiecznych.

Natomiast wyposażenie pokoju dla dzieci musi uwzględniać ich wiek i upodobania. Spory żyrandol będzie potrzebny tylko podczas zabaw, ale już w czasie układania do snu, przyda się bardziej rozproszone światło. Przedszkolaki boją się zasypiać w ciemnościach, więc najwłaściwszym rodzajem oświetlenia na porę nocną staną się kinkiety dla dzieci. Przytłumione światło nie będzie razić w oczy oraz umożliwi tym samym niczym niezakłócony sen. Kinkiety dla dzieci winny być stworzone z bezpiecznych, niepalnych surowców oraz posiadać pastelowe barwy i oczywiście podobizny ulubionych bohaterów z dobranocki.