Jak ożywić przeciętną przestrzeń w mieszkaniu? O czym dobrze będzie pomyśleć?

trendy
W miejscach, jakie chcielibyśmy urządzić, nie może być nudno. Owszem, swego rodzaju umiar to pożądana rzecz, natomiast warto wybrać detal, jaki spowoduje, iż całość nabierze bardzo ciekawego klimatu.

O jakich rzeczach warto wiedzieć?
trendy
Autor: harmon
Źródło: http://www.flickr.com
Używanie stonowanych barw dajmy na to w łazienkach do fajny pomysł, jednak nie powinno zaszkodzić, kiedy na fragmencie pomieszczenia zdecydujemy się na odstępstwo od tej zasady. Mozaika na przykład ponad nad wanną będzie ładnie się prezentowała, a do tego uczyni całe pomieszczenie bardziej interesującym. Tego typu detale potrafią przyciągnąć wzrok oraz sprawiają, że we wnętrzu zaczyna się coś dziać. A tak naprawdę nie chcielibyśmy, ażeby urządzona przez nas przestrzeń była zbyt jednolita. Urozmaicenie w postaci innego wzoru, jakim jest mozaika, z pewnością pozwoli zyskać idealny efekt.
Nudę w pomieszczeniu można przełamać jaskrawymi barwami. Rzecz jasna nie w tym rzecz, ażeby przesadzić z nadmiarem, jednak ażeby umiejętnie wkomponować taki żywy odcień w zbyt jednolitą przestrzeń. Jeśli obawiamy się trwałych zmian, to dobrze jest zastosować barwne akcenty w dodatkach, których zmiana nie będzie bardzo droga, ani wiążąca się z kolejnym remontem. Jeśli nie czujemy się dobrze w dekoracyjnych eksperymentach, to dobrze jest robić je w taki sposób, aby dało się zmniejszyć łatwo ich wpływ na otoczenie.

Gdy zaszalejemy ze ścianą czarnych płytek w salonie, to zmiana takiego pomysłu może nas słono kosztować. Z kolei, gdy w pokoju postawimy ciekawą lampę o jaskrawym kolorze, to jeżeli nie będzie jednak dobrze wyglądała, można znaleźć dla niej inne przeznaczenie.