Stawiasz swój dom? Przed Tobą sporo istotnych decyzji do podjęcia!

mieszkanie - zbliżenie
schody (zobacz http://www.domanski.com.pl/blog/schody-debowe/) schody (zobacz http://www.domanski.com.pl/blog/schody-drewniane-jesionowe/) W współczesnych czasach posiadanie własnego domu jet praktycznie symbolem sukcesu – niemalże nie ma nikogo, kto nie pragnąłby mieć własnego domu z wielkim ogródkiem. Jeżeli właśnie udaje Ci się spełniać to marzenie, oczywiście możesz mówić o naprawdę ogromnym szczęściu – z drugiej jednak strony musisz nastawić się na to, że przed Tobą mnóstwo ważnych decyzji do podjęcia i niestety równie dużo. O ile nie powierzyłaś budowy domu i jej nadzorowania specjalnej firmie, wówczas zdecydowanie musisz doglądać wszystkiego osobiście – tylko w taki sposób sprawisz, że firma budowlana zrobi to, co do niej należy, a Twój dom będzie wyglądał akurat tak jak sobie wymarzyłeś.
mieszkanie - zbliżenie
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
odbicie - mieszkanie
Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z podstawowych decyzji, które musisz podjąć jest ta, czy stawiasz dom jednopiętrowy czy wyższy. Jeżeli zdecydujesz się na co najmniej dwie kondygnacje, wtedy musisz również pomyśleć o schodach – niewątpliwie polecamy Ci, niezależnie od żadnej aktualnej mody schody drewniane – schody (zobacz www.domanski.com.pl/realizacje.html). Prawda jest taka, że starannie wykonane przykładowo schody dębowe bez wątpienia robią wielkie wrażenie, niezależnie od wystroju całego domu. Nie da się zaprzeczyć, że eleganckie schody drewniane pasują praktycznie do wszystkiego i sprawdzą się świetnie praktycznie w każdej sytuacji. Jeśli pragniesz, aby wnętrze Twojego domu było eleganckie i w takim akurat stylu urządzasz cały dom, wtedy oczywiście najlepiej sprawdzą się schody dębowe. Równocześnie warto podkreślić, że – chociaż nie najtańsze – schody dębowe na pewno są najtrwalsze, więc jest to inwestycja na długie lata. Jeżeli natomiast poszukujesz schodów nieco lżejszych i takich, które będą odpowiednie do pomieszczeń urządzonych w trochę bardziej nowoczesnym stylu, wtedy możemy zaproponować Ci schody jesionowe , które połączą w sobie klasykę z nowoczesnością.

To bez wątpliwości będzie także lepszy wybór dla mniejszych domów – schody jesionowe nie są bowiem tak masywne jak dębowe .Oczywiście tak czy siak wybór należy od Ciebie – najlepiej będzie jeśli będziesz mógł obejrzeć osobiście różne rodzaje schodów i wtedy zadecydować, które z nich będą najładniej wyglądać w Twoim nowym domu. To bardzo ważna decyzja, bo schody są inwestycją na całe lata, zatem zdecydowanie nie warto się specjalnie spieszyć z jej podejmowaniem.