Firany gotowe, kontra te „na wymiar” – co bywa dla naszego własnego domu bardziej odpowiednie?

Kiedyś, gdy wspominano na temat firan, wszyscy widzieli naprzeciw oczu okno, na którym to wisiał jakiś ozdobny kawałek materiału – najczęściej zrobiony z koronki lub jeszcze innego delikatnego materiału o przymusowym białym kolorze.

mieszkanie - odbitka

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś firany nadal bywają przedstawiane w kolorach bieli, choć mogą posiadać jej różne odcienie. Dobrze jest wiedzieć natomiast, że w obecnej chwili firany występują w różnych postaciach, chociaż ich najważniejszym podziałem są firany już w pełni gotowe, a te na tak zwany „wymiar”.
Już gotowa firana jest to dość duże udogodnienie, w szczególności jeśli posiadamy w domu, czy też mieszkaniu standardowy rozstaw okien. Jej bogata różnorodność umożliwia na po dobieranie dla siebie tej „najlepszej” no i o takiego typu wzorze czy formie, by patrzenie na własne okno było czystą przyjemnością. Firany gotowe (nazywane też „gotowcami”) mają do siebie, iż są już w pełni przygotowane oraz nie potrzebują żadnych dodatkowych „zabiegów” – wystarczy je po zawieszać no i wszystko jest już zrobione. Całkiem inna sprawa się ma ze wspomnianymi firankami „na wymiar”, które albo tworzymy sami z wcześniej już przygotowanego materiału albo powierzamy tę konkretną robotę fachowcowi. Jakby to jednakże nie było – firany na wymiar są doskonałe w przypadku, kiedy okno (zerknij na zakres usług na – skup odpadów poprodukcyjnych) jest wspomnianego wyżej niestandardowego kalibru. Tyczy się to nie tylko szerokości okna, ale i wysokości, do której to firana winna sięgać.

Co do samych cen za obydwa przypadki to są one w pełni uzależnione od rodzaju materiału, sumy jego użycia oraz najczęściej gęstości wzornictwa, jaki to jest na konkretnej firanie zawarty. Jak więc można zauważyć, firana gotowa bywa najlepsza do standardowych okien, w czasie gdy ta „na wymiar” jest do całej reszty.