Metody ogrzania wielkich powierzchni

Nagrzewnica jako narzędzie grzewcze używane są w grzaniu hal, magazynów, cieplarni a także pozostałych pomieszczeń o zróżnicowanej powierzchni, lecz również w biurach, czy marketach.

Zestawy sztućców

Źródło: www.garneczki.pl
Umożliwia to wykluczyć tradycyjne grzejniki, które są mniej wydajne w tego typu wnętrzach. Dzięki nagrzewnicy możliwa jest wymiana powietrza w całym pomieszczeniu, zaś sterowane dmuchawy umożliwiają kierowanie strumieniem powietrza w wyselekcjonowane sektory. Podstawowymi walorami tego typu grzania są możliwość bezzwłocznego zaczęcia pracy. Ze względu na duże transfery powietrza i wymuszoną rotację powietrza (dzięki wiatrakom) powiększa się tempo a także efektywność ogrzewania dużych oraz wysokich wnętrz a także przestrzeni otwartych. Metoda działania nagrzewnicy zależna będzie od jej rodzaju. Sprzęty te zróżnicowane są pod względem: użycia, mocy grzewczej, paliwa jakim są zasilane oraz konstrukcji.

Nagrzewnice gazowe – w nagrzewnicach na gaz niezbędne jest podłączenie do sieci gazowej jak też umożliwienie odprowadzenia spalin. Natomiast wygodniejsze jest ich usytuowanie – na ścianie, pod stropem, na zewnątrz budowli. Na uwagę zasługuje też fakt, iż pojedyncze części układu przystosowane są do samodzielnej pracy doprowadzania ciepłego powietrza do danych pomieszczeń. Nagrzewnice na olej zasilane są opałowym olejem albo ropą. Przyrządy te mają system odprowadzania spalin, dzięki czemu zapewniony jest wysoce wydajne nagrzewanie czystym, suchym a także pozbawionym dymu ciepłym powietrzem.

Sprawdzają się w miejscach, w jakich wentylacja – http://www.afg.poznan.pl/oferta/systemy-wentylacji-ppoz—nowosc/10 – jest niewielka – sklepy, hale wystawowe. Mogą być wykorzystywane z elastycznymi przewodami pozwalającymi na prędkie rozprowadzenie gorącego powietrza.