Wykorzystuj szklane motywy w swym mieszkaniu, są ładne i funkcjonalne!

W projektowaniu domów wciąż poszukuje się materiałów i tworzyw, które zapewnią świetne wrażenia estetyczne, a jednocześnie nie ograniczą komfortu danych pomieszczeń. W ostatnim czasie bardzo cenionym surowcem stało się szkło. Stosuje się je jako element wyposażenia, jak również jako dekoracje. Czy jednakże szkło może być nie tylko piękne, lecz również wygodne i funkcjonalne? Okazuje się, że jak najbardziej.

Szkło gięte wykorzystywane przy produkcji mebli

Lustro

Autor: Dalibor Tomic
Źródło: http://www.flickr.com

Szkło prezentuje się naprawdę gustownie i elegancko, nie dziwi więc, że w sklepach meblowych pokazuje się coraz szersza grupa produktów z tego tworzywa. Spotykamy szklane blaty etażerek i ław, szklane regały i elementy kuchni i łazienek. Coraz częściej dostrzec można także produkty ze szkła giętego. Współczesna technologia pomaga wydobyć z materiału to, co ma najlepszego: piękno, solidność i funkcjonalność. Korzystając z oferty przedsiębiorstw wytwarzających meble ze szkła giętego, możemy zaopatrzyć swój dom w eleganckie stoliki, biurka, regały, a nawet umywalki czy podstawki pod książki. Wyglądają one doprawdy wspaniale.

Zatroszcz się o oprawę dla swojego kominka
Kominki bywają coraz modniejszym wyposażeniem polskich salonów, w chłodne wieczory doskonale dogrzewają pokoje, jak również pomagają uzyskać we wnętrzu miły nastrój. Jednak w dni, gdy paleniska nie są w użyciu, nie wyglądają one zbyt estetycznie. Pomyślnie jest na to rada. Coraz więcej osób chce zamontować osłonę ze szkła kominkowego mirror image (). Gdy kominek jest nieużywany, palenisko kryje się za taflą przypominającego lustro szkła, ale gdy tylko pojawiają się płomienie, szkło robi się transparentne i gwarantuje doskonałe wrażenia wizualne.

W kuchniach też spotykamy szkło
Warto wiedzieć, jakie możliwości drzemią w szkle, które stosuje się w kuchniach. Szkło staje się głównie osłoną dla urządzeń grzewczych, jak piekarniki czy kuchenki. Innowacyjne technologie jak pyroliza to pewność komfortu połączonego z wygodą zachowania w czystości. Za sprawą takich technologii, jak wspominana pyroliza, nieprzyjemne czyszczenie (zobacz posadzki wrocław) piekarnika nie sprawia już trudności. Oczywiście nie oznacza to, że można rezygnować z zupełnego mycia piekarnika, jednak po zastosowaniu programu pyrolizy starczy usunąć resztki papierowym ręcznikiem, co okaże się szybkie i wygodne.