W zasadzie każde pomieszczenie w mieszkaniu jest ważne i pełni określone funkcje

Jednak w jednych pomieszczeniach spędzamy więcej, w innych mniej czasu. Najwięcej chwil – nie licząc oczywiście sypialni – spędzamy w salonie. To w nim odpoczywamy, witamy gości, czytamy gazety, oglądamy TV i tak dalej. Stąd też tak istotne jest, aby salon był odpowiednio wyposażony.

Stolik RTV z drewna

Autor: www.meblemagnat.pl
Źródło: www.meblemagnat.pl
Salon z reguły jest centralnie położony, na widoku, bowiem jest niczym wizytówka mieszkania. Bardzo często wejście do niego jest dobrze widoczne z holu, dlatego ważne jest, żeby był z jednej strony funkcjonalnie urządzony, a z drugiej elegancki.

Najistotniejsze są rzecz jasna meble. W tej sytuacji niemałą rolę odgrywają meble wypoczynkowe, a więc sofa, fotele, szezlong itp. Ich forma i kolorystyka winny być dopasowane do obranej aranżacji – inne sofy pasują do stylu nowoczesnego, a inne do klasycznego. Powinny być wygodne, ale również funkcjonalne, aby np. łatwo można było zmyć plamy z tapicerki lub, aby po rozłożeniu sofa tworzyła dodatkowe miejsce na nocleg.

Innym rodzajem mebli do salonu są oczywiście regały, a także stoliki. One również powinny być dopasowane do stylu królującego w danym pomieszczeniu – stoliki RTV drewniane (stoliki RTV drewniane) nie będą odpowiednie do salonu, w którym dominuje zwłaszcza metal i szkło. Chociaż z drugiej strony, ciekawe łączenie rozmaitych tworzyw – tzw. eklektyzm aranżacyjny – zyskuje sobie coraz większe uznanie. Tak zaaranżowany salon powinien być jednak zaplanowany rozsądnie, ponieważ zbytnia swawola czy z kolei najzwyczajniej w świecie brak zmysłu arktycznego może doprowadzić do kiczowatego i nieładnego wyglądu. Duży wybór stolików drewnianych pod sprzęt RTV można znaleźć w meblowych sklepach internetowych, takich jak ten – .

Salon rzec jasna powinien być także wyposażony w rozmaitego rodzaju gadżety dekoracyjne, które mają nadać pomieszczeniu specyficznego charakteru. Dodatki tego rodzaju są niczym biżuteria – powinny być należycie dobrane do całości i dodawać wdzięku. Może być to zarówno nowoczesny, elektryczny kominek, jak i nietuzinkowa lampa czy ogromne lustro. Dodatki dopinają całość, dlatego jeśli boimy się, czy jesteśmy w stanie odpowiednio je ze sobą zestawić, lepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy designerskiej, niż samemu porywać się na tego formatu wymagające zadanie. Rezultat z pewnością będzie ciekawy o ile zgodny z naszymi preferencjami i z ogólnymi zasadami związanymi z aranżacją.