Inteligentny budynek – inteligentne rozwiązania

Inteligentny budynek – pod ową skomplikowaną a także profesjonalnie brzmiącą nazwą kryją się takie hasła jak Inteligentny budynek, automatyka budynkowa lub systemy inteligentne sterowania obiektem.

sterowanie oświetleniem

Autor: Ryan Summers
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystkie one redukują się do tego samego mianownika. Mają na celu ułatwić jak też usprawnić nasze życie codzienne tak w miejscu zatrudnienia jak też w domku. Ich montaż oprócz wygody gwarantuje też oszczędności codziennego użytkowania biura lub mieszkania. Instalacja takiego systemu wpływa także znamiennie na podwyższenie szeroko rozumianego bezpieczeństwa danego domu.
Inteligentny dom (zobacz materac bonelowy 160×200) – co to takiego? To jednoczesne połączenie instalacji a także sprzętów w jeden logiczny zautomatyzowany system, dzięki któremu osiągamy prawie bezgraniczne możliwości w materii sterowania a także kontroli wszystkimi systemami oraz urządzeniami w domu. Inteligentny obiekt może kierować oświetleniem, roletami, klimatyzacją, ogrzewaniem lub wentylacją. Może sprawować kontrolę dostępu, kierować TV, alarmem bądź systemem przeciwpożarowym. Inteligentny budynek to również sterowanie oświetleniem. Nadzoruje również użycie energii elektrycznej lub cieplnej. Nie będzie to jednak koniec jego potencjału i ograniczeń. Inteligentny obiekt to też opcja kierowania systemem audio- video, rynsztunkiem AGD lub podlewaniem ogrodu.

Pełnowartościowy poprawnie skonfigurowany inteligentny system jest w stanie kierować kilkunastoma innymi urządzeniami, jakie bezpośrednio wpływają na bezpieczeństwo obiektu. Poczynając od systemu sygnalizacji pożaru powiązanej z systemami oddymiania jak też instalacją tryskaczową poprzez układy ostrzegawcze DSO, monitoring bądź system napadu – o których więcej można dowiedzieć się tu: .