Kupujemy grobowiec – przewodnik

Każdy z nas na jakimś etapie swojego życia musi stanąć przed gorzkim faktem straty kogoś bliskiego. Łączy się to z kupnem nagrobka.
Wybór nagrobka jest dość skomplikowaną rzeczą.

Nierzadko także jest powiązany z silnymi emocjami. To przecież ostatnia rzecz, która nam będzie przypominać o naszym zmarłym krewnym przez lata. Wybór kamienia jest to najtrudniejszy i najbardziej stresujący krok przy wyborze nagrobka. Rozmaitość kamienia na krajowym rynku przyprawiła o ból głowy już niejednego. Co więcej dookoła własności przeróżnych typów kamienia narosło tyle mitów, iż trudno będzie komukolwiek podejść do owej sprawy w sposób obiektywny. Który kamień jest najmocniejszy? To jest pytanie jakie często zadajemy kamieniarzowi. Większość dostępnych w sprzedaży typów granitu posiada pokrewne właściwości. Czasami bywa, że niektóre kamienie (szczególnie te najbardziej twarde) mogą pęknąć. Tak się dzieje w wyniku nagłej zmiany temperatur. Przykładowo w skwarne dni czarny nagrobek osiągnąć może temperaturę nawet 70 stopni a w poniektórych sytuacjach nawet większą po czym nagle pada deszcz. Gdy nasz granit (sprawdź tutaj – kostka granitowa strzegom) przetrwał taką próbę bez uszczerbku to znaczy, że nie ma w nim wewnętrznych napięć i zachowa dobry wygląd przez wiele, wiele lat. W wypadku gdyby doszło do popękania mamy prawo zareklamować nasz produkt w zakładzie kamieniarskim.
fotoceramika

Autor: Colico
Źródło: Max-Fliz
izolacja

Źródło: pixabay.com
W jaki sposób zatem kupić odpowiedni kamień? Najprostszym sposobem jest zdanie się na własny gust jak też doświadczenie zawodowców u jakich zlecamy usługę.

Wybierzmy zakłady które słyną z dobrej jakości usług bądź takie jakich pracownicy chętnie służą profesjonalną pomocą przy wyborze. A co ze zrealizowaniem zdjęcia na grobowiec? Tym zajmuje się fotoceramika.