Fototapety w aranżacji wnętrz. Pomysł modyfikacji na elegancki i modny wystrój niewysokim kosztem.

Jeżeli ktoś na hasło fototapeta wyobraża sobie kiepskiej jakości zdjęcie przedstawiające plażę, a tuż obok meblościankę, to mamy dla tej osoby informację – lata 80-te dwudziestego wieku już jakiś czas temu się skończyły! A bez żartów – fototapety są fajnym i trendy komponentem wyposażenia mieszkania. Naturalnie teraz mamy do czynienia z o wiele wyższą jakością niż dawniej – nie ulegają szybkiemu rozdarciu, końce się nie wywijają. Nie mniej istotna jest także jakość zdjęcia i jego piękna kolorystyka. Jak wybrać fototapetę, jeśli już zdecydujemy w którym pomieszczeniu będzie?

fototapeta z widokiem gór

Autor: Matt Ming
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze musimy postanowić, na jakiej ścianie mamy ją nakleić. Nie ma tutaj problemu, jeżeli chodzi o wielkość powierzchni, gdyż zawsze możemy kupić ją na potrzebny wymiar.

Myślisz, że wspomniane informacje są godne uwagi? Doskonale, więc z pewnością szczegóły tu (https://ocieplaniepianapur.pl/nasze-uslugi/ocieplanie-poddaszy-krakow/) zamieszczone również Cię zaciekawią.

A teraz zadanie bardziej skomplikowane – co ma przedstawiać? Inspiracje dostępne są oczywiście w necie i na stronach sprzedawców, np: demural.pl/fototapety/styl-marynistyczny/. Budowle, przyroda, malarstwo, zwierzaki, morze czy jednak góry? Obraz, który ukoi cię po całym dniu poza domem, a może zdjęcie wielkiego miasta, dzięki któremu zaczerpniesz ochoty na wieczorne wyjście? Bardzo trendy i super są zdjęcia – motywatory – z stymulującymi napisami – to dla tych, którzy nieustannie nie pamiętają, co w ich życiu jest zasadnicze. Fototapeta powinna rzecz jasna współgrać z resztą naszego wystroju. A może macie chrapkę na większe zmiany? Fototapeta może stanowić również inspiracje do zaprojektowania całego pomieszczenia. Obraz może narzucić kolorystykę, jak również estetykę innych elementów. Możemy na przykład zdecydować się na ujecie paryskiej ulicy, a następnie do tego dorzucić zaprojektowane zgodnie z francuskim stylem krzesła i stolik – co powiecie na to, aby codziennie pić kawę i czuć się niemalże jak mieszkaniec stolicy Francji?

fototapeta w kwiaty

Autor: demural.co.uk
Źródło: demural.co.uk

Fototapeta z obrazem morza będzie stanowić inspiracje do urządzenia pokoju w stylu marynistycznym, a ta ze zdjęciem drzew – do zdecydowania się na styl eko, jest też wiele innych możliwości: inspiracje na ściany. A gdyby paleta kolorów na obrazie z pięknymi kwiatami została następnie powielona na ścianach i tkaninach użytych w pomieszczeniu? Fototapeta może być również właściwym rozwiązaniem w lokalach – w tym przypadku dodatkowo może nam pomóc w kreowaniu całego wnętrza. Z rad praktycznych – przy naklejaniu fototapety w miejscach publicznych – sklepach, restauracjach, pubach, jak również w kuchni lub łazience zaleca się laminowanie wydruku specjalną folią, jaka ochrania go przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz wilgocią. Mamy nadzieję, że przekonaliśmy was do zastosowania tego typu pomysłu w urządzaniu wnętrz.