Działalność firmy oraz jej produkty znajdujące się w kategorii Porotherm

Wyrównanie pierwszej warstwy pustaków

Autor: Wienerberger
Źródło: Wienerberger

Podstawowym materiałem budowlanym jest cegła. Otrzymuje ją się z cementu, piasku, gliny czy wapna w procesie suszenia i wypalania.

W budownictwie cegły są wykorzystywane praktycznie wszędzie, buduje się z nich fundamenty, oraz całe budynki i przykładowo filar. Wyroby różnią się między sobą po pierwsze rozmiarem, a także jakością. Klasę oznacza ceglana wytrzymałość, inaczej jej odporność na ścisk. Jeśli planuje się budowę mieszkania, należy znać podstawowe informacje na ten temat. Taka osoba powinna wiedzieć co to jest cegła ceramiczna albo cegła klinkierówka.

Budowa z innych materiałówOprócz cegły wykorzystuje się do budowy również pustaki. Jest to wyrób, z którego wykonać można ścianę zewnętrzną lub wewnętrzną. Produkt ten ma dużą wielkość, więc budowa (sprawdź też: kompozyty poliestrowe) jest wykonywana szybciej niż w przypadku cegły. Gdy ktoś zamierza budować swój własny dom, powinien dowiedzieć się o firmie Porotherm. Według specjalistów ich produkty mają wyjątkową trwałość oraz dobrą jakość. Z tego co wynika z opinii użytkowników cegły Porotherm oraz pustaki Porotherm to najlepsze wytwory dostępne na rynku. Wiadomo, że gdy inwestuje się w budowę własnego domu, jakość produktów powinna być brana pod uwagę. Oszczędzanie pieniędzy na wytrzymałości produktów będzie miało odbicie w późniejszych latach, przy używaniu domu.

Cechy pozytywneGłównymi zaletami produktów Porotherm jest to, o ich dobrej jakości i wytrzymałości. Pustak ceramiczny Porotherm jest dużo bardziej odporny na wysoką temperaturę czy ogień w porównaniu do innych ego typu produktów. Dodatkowo mocniej zatrzymuje dźwięki, przez co budynki są lepsze pod względem akustycznym. Ich wytrzymałość na ściskanie także jest duża, a można to sprawdzić dzięki badaniom dostępnym na Internecie. Ceny także nie są wygórowane jak na takie parametry. Porotherm 25 P+W, cena konkurencji jest podobna do cen tej firmy. Dlatego powinno się wiedzieć, że marzenia należy spełniać z głową. Ważne, żeby projekt naszego domu został zrealizowany solidnie, by sama budowla wystarczyła na lata.

Źródło: Wienerberger