Co korzystnie wiedzieć o technologii LED? Jakie posiada walory i od czego zależna jest jej niezwykła trwałość

Im dłuższą chwilę światło jest w użyciu, tym bardziej zapewnia korzyści finansowych oraz ekologicznych. Mimo nieznacznego obniżenia wartości strumienia świetlnego w okresie eksploatacji, LED są w stanie zostać w użyciu dłuższy czas niż pozostałe źródła światła. Potencjał techniczny technologii LED nie został jeszcze do końca wyczerpany. Z tego powodu LED to przyszłość oświetlenia.

żarówka

Autor: mattwalker69
Źródło: http://www.flickr.com

Jak prezentują się czynniki które wpływ na niezawodność a także solidność pojedynczych LED? Trwałość LED może bez trudu przekroczyć 50 000 godzin. Porównując z innymi źródłami światła LED bardzo rzadko się psują. Jedyną wadą jest niezbyt znaczna redukcja strumienia świetlnego w czasie eksploatacji. LED tak naprawdę nie wymagają konserwacji przez cały okres pracy. Opisane niżej czynniki które wpływają na pojedynczą LED mogą również mieć wpływ na cały moduł LED.

Emisji światła współtowarzyszy wydzielanie ciepła, które ma wpływ na trwałość i strumień świetlny LED. Odnosi się to zarówno pojedynczych LED, ale także całych modułów czy led rgb. Z tego powodu konieczne jest, aby rozproszyć ciepło poprzez optymalny sposób zainstalowania lub odpowiednie radiatory. Podstawowa zasada to: im mniejsza wartość temperatury, tym dłuższa będzie wytrzymałość LED. Przyczyny wystąpienia naprężeń mechanicznych mogą być różne. Mogą one nastąpić podczas procesu produkcji, montażu lub sprzedaży LED, a jednocześnie podczas użycia niektórych materiałów, w jakich pod wpływem większych wahań temperatury powstają silne naprężenia. Jeżeli LED są wystawione na oddziaływanie takich sił, być może to negatywnie odbić się na ich solidności, a nawet doprowadzić do całkowitego zniszczenia. Po więcej kliknij tutaj.

panel oświetleniowy

Autor: lungstruck
Źródło: http://www.flickr.com

Każda żarówka LED oraz każdy moduł podłoga podniesiona modułowa LED jest w stanie działać w optymalnym zakresie natężenia prądu. Im bardziej nieznaczne jest natężenie, tym mniej energii zostanie uwolnione i tym niższa jest emisja ciepła, co bezpośrednio wpływa na trwałość LED. Kształt oraz konstrukcja obudowy LED spełnia ważną rolę w procesie starzenia się poszczególnych komponentów pod wpływem światła który jest emitowany przez chip. W wielu przypadkach wbudowany odbłyśnik starzeje szybciej przez kilkaset pierwszych godzin działania w wyniku działania wysokiego natężenia oświetlenia a także luminancji światła które jest emitowane przez chip. To znaczy, iż żarówki LED są rewelacyjne i powinniśmy w nie zainwestować, ale jednocześnie nie zapominajmy o różnorodnych minusach, które jednak można minimalizować.