Poddasze – jak w domu? Pracownia, łazienka czy może salon z kominkiem?

Pomieszczenia w nowo wybudowanym domu nabiorą charakteru gdy zadbamy o nowoczesne wyposażenie i akcesoria. Meblami nadamy konkretny charakter, a dodatki nadadzą pokojom indywidualny obraz. Mogłoby się wydawać, iż skosy na poddaszu już same w sobie będą taką ozdobą, iż niewiele potrzeba, by uczynić pomieszczenie uroczym i wyjątkowym.

Ustawienie indywidualnych elementów wystroju spowoduje ocieplenie wnętrza i zrobi wrażenie dopracowanego i pełnego.

łazienka

Autor: 準建築人手札網站 Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com

Łazienka na poddaszu będzie mieć świetny klimat, kiedy przez wyposażenie i dodatki zorganizujemy ją w określonym stylu. Plusem łazienki na poddaszu jest fakt, że okno, które otwiera się uchylnie daje mnóstwo światła i nie przeszkadza domownikom, gdy jest uchylone- . Łatwiej także zadbać o wentylację. Okno można przyozdobić uroczą roletą, a w okolicy okna – kliknij w link – umieścić żywy kwiat w dużej doniczce.

Atutem łazienki na poddaszu z oknem jest też to, iż można wykonywać makijaż czy golić się w świetle dziennym, co jest bardzo wygodne. Łazienka na poddaszu to także dobry pomysł, kiedy mamy na poddaszu też sypialnię i pokoiki dziecięce. Jeżeli potrzebujemy pracowni, gabinet na piętrze również się sprawdzi, szczególnie gdy nie potrzebujemy sporo miejsca. Uchylne okno – więcej o Rolety rzymskie na wymiar Wrocław – wpuści dużo światła, a nasz gabinet można w taki sposób urządzić, żeby inne meble skupiały się wokół niego. Miejsca typu atelier albo mieszkania w kamienicach przygotowane pod działalność artystyczną, wyróżniają się, kiedy zaaranżowane są na poddaszu z wykorzystaniem wszystkich

poddasze przed remontem

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com/photos/12394349@N06/3307028483/sizes/l/

jego elementów, jak dźwigary czy też lukarny. Załamania sufitu i drewniane belki dekoracyjne podtrzymujące strop, są ozdobą samą w sobie, dlatego będą idealnie wyglądały w salonie- zobacz pełną ofertę na tej stronie.

Kanapę, szafy, stolik kawowy czy urządzenia RTV możemy w taki sposób ustawić, aby pozostawić w salonie dużo przestrzeni. Salon z pewnością będzie bardzo klimatyczny!

Zdarza się, że we wnętrzach na piętrze jest bardzo gorąco. Aby zniwelować wysoką temperaturę, można jeszcze podczas budowy skutecznie zaizolować dach oraz zaplanować założenie klimatyzacji. Jeśli chodzi o kominek, nie będzie z nim problemu, bo spaliny mogą być odprowadzane bezpośrednio do komina.