Szklane stopnie – ziarno luksusu w naszym mieszkaniu

W „Przedwiośniu” wątek o szklanych domach symbolizować miał dobrobyt i nowoczesność, które wynikały z wykorzystania jako materiału budowlanego różnobarwnego szkła. Można więc uznać, że przyszło nam żyć w dostatnich czasach, ponieważ szklane domy w pewnym sensie stały się rzeczywistością.

Zimowy ogród

Autor: gothick_matt
Źródło: http://www.flickr.com
Zabudowy szklane to konstrukcje użytkowe znajdujące zastosowania zarówno przy wykończeniach pomieszczeń mieszkalnych, jak i biurowych. Fani nowoczesnego stylu mogą użyć w swoich wnętrzach szkło jako drzwi od szafy,ściany działowe albo drzwi wewnętrzne. Szkło stosowane w tego rodzaju celach może być specjalnie zabarwione albo mieć wzory. W dzisiejszej modzie dąży się do tworzenia wnętrz możliwie najbardziej przestrzennych i nasłonecznionych. Szkło jest tego typu materiałem, który pozwala podzielić przestrzeń jednocześnie optycznie jej nie zmniejszając.

Poza możliwością wykorzystania szkła w środku budynków mieszkalnych, bardzo popularne są zewnętrzne zabudowy szklane, czyli tak zwane wintergarten. Wintergarten to połączone z sobą ścianki i daszki szklane, tworzące przydomowe zimowe ogródki.

Zobacz, czy następny link (https://www.radochygospochy.pl/gotowanie/garnki/garnki-nierdzewne) jest tym, czego właśnie poszukujesz. Z pewnością niezwykle będzie mógł pomóc Ci w Twoim projekcie, który aktualnie przygotowujesz. Zobacz, naprawdę warto!

Posiadacze bardziej zamożnych portfeli zazwyczaj stawiają wewnątrz nich basen. Na ogół jednakże jest to miejsce, w którym pośród znacznej ilości roślin możemy ustawić komplet wypoczynkowy i napawać się momentami odpoczynku o każdej porze roku. Budowa wintergarten jest bardzo trwała i przypomina szereg okien połączonych ze sobą obramowaniem. Wnętrze przeważnie jest ocieplane, czasami przy pomocy kominka. Dzięki całorocznej wysokiej temperaturze można uprawiać w środku także egzotyczne rośliny.

szklane schody

Autor: Diego Cupolo
Źródło: http://www.flickr.com
W kwestii pomieszczeń biurowych szklane konstrukcje perfekcyjnie sprawdzają się do oddzielania miejsc pracy. Szklane ścianki działowe dają możliwość wydzielić osobne biura z bardzo znacznej powierzchni. Ich kolejnym atutem jest fakt, iż w razie wyboru odpowiedniego rodzaju szkła oraz okuć wydzielone w taki sposób pomieszczenia mogą szczelnie trzymać dźwięki. Zapewniają zatem z jednej strony nieco pracowniczej prywatności, a drugiej pozwalają pracodawcy poprzez przejrzyste szyby przypatrywać się pracy wszystkich swoich podwładnych.