Zakupić mieszkanie lub wybudować dom?

Dużo osób znajdujących się przed podjęciem decyzji o kupnie mieszkania ma problem ze zdecydowaniem czy nabyć nieużywane mieszanie od dewelopera czy też znaleźć coś z mieszkań używanych? Jak jest więc rzeczywiście? Czy lepiej zdecydować się na nowe mieszkanie od dewelopera? Wszystko zależy od Twoich planów na przyszłość oraz możliwości finansowych. Nabycie mieszkania w dużym mieście np. Warszawa, dzielnica Wilanów to spory koszt. Gdybyś wybrał nabycie w trochę mniej znanej okolicy za te same pieniądze mógłbyś nabyć dom o wielkości kilkuset metrów a nie małe mieszkanie.

mieszkanie

Autor: EnergieAgentur.NRW
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli wiesz, że za kilkanaście lat sprzedasz mieszkanie to wybieraj takie, które będzie atrakcyjne na rynku – dzięki temu prościej będzie Ci sprzedać. Wiedzmy, że deweloperzy sprzedają mieszkania w stanie surowym – a więc czeka Was jeszcze malowanie oraz urządzenie mieszkania a to jest związane z następnymi kosztami. Kupienie gotowego mieszkania to jednak wygoda – dostajesz klucze i jedyne czym się przejmujesz to zaaranżowaniem według własnych pragnień. Decydując się na budowę domu od podstaw musisz liczyć się z milionem spraw do załatwienia, koniecznością pilnowania budowlańców i ciągle pojawiającymi się problemami.

Ponadto, może okazać się, że wybranie działki w atrakcyjnej lokalizacji wcale nie jest takie łatwe – deweloperom znacznie prościej postawić blokowisko w centrum miasta. Nieznajomość wymagań, jedna omyłka, wbrew pozorom błaha może okazać się powodem do dużego wzrostu kosztów.
Nowe mieszkania od deweloperów (informacje na stronie są ciekawe pod względem umiejscowienia, plan mieszkań jest na tyle właściwy, że zawsze da się znaleźć coś dla siebie i co istotne – przecież masz szanse nabyć mieszkanie (zobacz oceń ten portal http://partnerzy.pl) tak duże jak tylko chcesz.

Największą zaletą nabycia mieszkań od dewelopera jest jednak pewność atrakcyjnej ceny oraz małej ilości papierkowych formalności. Koszt kupna nie koniecznie jest sporo większy od samodzielnej budowy, dlatego że firmy deweloperskie mają tańsze materiały budowlane i zatrudniają pracowników na pełen etat.

Aktualnie dostęp do aktualnych informacji jest niesamowicie istotny, więc przeczytaj wpis z serwisu (http://www.kontenery-ibc.pl/kategoria/pojemniki-ibc/specjalistyczne/), gdyż traktuje on o pokrewnej kwestii.

Tak więc podjęcie właściwej decyzji o budowie lub kupnie mieszkania jest niezwykle trudne – każdy ma wyjątkowe spojrzenie na problem.
Autor: RP33