W naszym kraju w dalszym ciągu wiele młodych małżeństw ma mieszkaniowe problemy

W naszym kraju w dalszym ciągu mnóstwo młodych małżeństw ma mieszkaniowe problemy. Przede wszystkim cały czas brakuje na rynku mieszkań, fachowcy szacują, że będzie ich nawet kilkaset tysięcy. Kolejnym powodem tego typu sytuacji są bardzo wysokie wydatki, jakie się wiążą z kupnem własnego mieszkania.

mieszkanie

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
W większych miejscowościach zapłacić należy nawet kilka tysięcy za jeden metr, tak więc za mieszkanie mające powierzchnię czterdziestu czy siedemdziesięciu metrów robi się z tego pokaźna kwota. Tak naprawdę niewiele osób posiada możliwości zakupu domu za gotówkę, większość nabywców musi się wspomóc jaką kwotą kredytu hipotecznego – .

Do niedawna jeszcze otrzymanie tego typu kredytu było proste i łatwe, nawet przy niewysokich dochodach uzyskać można było kredyt na spore kwoty. Ostatnie kilka lat jednak przyniosły dużą zmianę w nastawieniu banków, zaczęły one oczekiwać wkładu własnego, a także sporo zmieniły się kryteria zdolności kredytowej. Dzięki temu okazało się, że mieszkania stają się coraz bardziej marzeniem, na jakie stać coraz mniej młodych ludzi.

Aby chociaż trochę pomóc młodym rodzinom w zakupie tak bardzo potrzebnego mieszkania (zobacz mieszkania pożyczka pod zastaw poznań) czy domu nasz rząd wprowadził w życie program mieszkanie dla młodych – program mieszkanie plus. Jego podstawowym celem jest uzupełnienie własnego wkładu, z czym chyba najwięcej kłopotów mają młode małżeństwa. Rzecz jasna nie każdy będzie mógł się o takie dofinansowanie ubiegać,

mieszkanie

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com

wzięcie udziału w tym programie wymagać będzie spełnienia kilku warunków. Po pierwsze nie można posiadać, nawet w przeszłości, żadnych domów czy mieszkań. Ważnym warunkiem jest również wiek młodszego małżonka, przekraczać on nie może 35 lat.

Bez zwłoki zobacz artykuł w serwisie (http://nieruchomosci.dominplus.pl/nieruchomosc/1624/mieszkanie-torun-chelminskie-przedmiescie-sprzedaz) publikującym zbliżone wiadomości. Są równie fascynujące, gdyż dotyczą tego samego tematu.

Ograniczeniu podlegają powierzchnie domów lub mieszkań, których zakup można wspierać, a dodatkowo cena, która musi być mniejsza od określonego wskaźnika. Jedynie po wypełnieniu tych wszystkich warunków można złożyć gotowy wniosek, a po jego pozytywnym rozpatrzeniu ubiegać się o dofinansowanie w jednym z banków, które pomagają przy takich dofinansowaniach. Otrzymanie dofinansowania będzie wymagało wprawdzie nieco zachodu i wypełniania papierków, lecz można po jego otrzymaniu dużo zaoszczędzić na zakupie lokalu.