Podstawowe informacje o obecnym rynku używanych i nowych mieszkań we Wrocławiu.

Wrocław należy do jednego z największych w Polsce, na dzień dzisiejszy ma więcej niż 600 tysięcy stałych mieszkańców, co daje mu czwartą pozycję. Dodatkowo każdego roku między październikiem a czerwcem we Wrocławiu studiuje następne sto pięćdziesiąt tysięcy młodych ludzi, z których zdecydowana większość jest zamiejscowa. Wiele z tych osób, jakie przyjeżdżają do Wrocławia, pozostaje w nim na stałe, znajduje pracę, zakłada rodziny i będzie kupować mieszkania.

Wszystko to powoduje, że Wrocław to miasto, w którym rynek mieszkaniowy mocno się rozwinął, analogicznie jak w pozostałych dużych miastach typu Warszawa, Poznań czy Kraków. Wynika to z paru rzeczy, przede wszystkim Wrocławianie potrzebują realizować swoje potrzeby mieszkaniowe, a że przecież jest ich ponad pół miliona, to i mieszkań potrzebnych będzie także dużo.

Jeżeli myślisz, że taki artykuł jest warty uwagi, sprawdź na serwisie (http://www.assystem.com.pl/ogrodzenia/) inne tego typu informacje – z pewnością też będą dla Ciebie interesujące.

Duże zapotrzebowanie również jest na lokale do wynajęcia dla studentów, jakich duża ilość we Wrocławiu się uczy, wielu ludzi kupuje Wrocław mieszkania deweloperskie typowo pod wynajem, traktując je jako dobrą inwestycję.

praca dewelopera

Autor: Metropolitan Transportation Authority of the State of New York
Źródło: http://www.flickr.com
Mieszkaniowy rynek we Wrocławiu jest mocno zróżnicowany pod względem cenowym, w różnych dzielnicach mieszkania będą osiągać różny pułap cen. Rzecz jasna najwyższe ceny są w centrum, lecz to jest chyba reguła występująca w każdym mieście. Trochę mniejsze ceny osiągają lokale nieco dalej położone od śródmieścia, wysokie ceny występują także w popularnych dzielnicach, takich jak na przykład Krzyki. We Wrocławiu prowadzi się obecnie dużo inwestycji, deweloperzy spodziewając się rosnącego zainteresowania mieszkaniami budują trochę na zapas, mając nadzieję na szybką sprzedać. Mieszkania we Wrocławiu nowe sprzedawane są obecnie na terenie całego Wrocławia, lecz przewaga jest raczej po stronie najpopularniejszych w chwili obecnej dzielnic w południowej części miasta. Natomiast jeżeli będzie chodzić o rynek mieszkań używanych, to tu już nie ma reguły jeśli chodzi o lokalizację.

Masz chęć zgłębić swoją wiedzę i przeczytać nowe artykuły na podobny temat? To rewelacyjnie – najedź więc na łącze do źródła (http://www.itb.pl/akustyka-budowlana.html) i przejdź do ciekawej strony.

Tego typu mieszkania mogą się pojawić w całym mieście, mając bardzo zróżnicowany poziom a tym samym ceny.