Mieszkanie w bloku czy szeregówka we Wrocławiu – co kupić, na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Sporo osób stających przed wyzwaniem urządzenia swojego kąta, staje jednocześnie przed dylematem, co kupić – domek szeregowy czy mieszkanie w blokowisku? Z jednej strony i tu i tu będziemy mieli za ścianą sąsiadów, z drugiej jednak komfort życia jest kompletnie niejednakowy. Przed wyborem warto mieć świadomość, na co zwrócić uwagę biorąc pod uwagę budżet, jakim dysponujemy.

Najważniejsze jest, aby znać fundamentalne różnice między domkiem szeregowym a mieszkaniem do kupienia we Wrocławiu. Z pozoru może wydawać się, że warunki w obu przypadkach są bliźniacze, ale to złe przekonanie.

Wrocław

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com

Dom w zabudowie szeregowej wyróżnia się tym, że jest to domek jednorodzinny, którego ściany boczne – w odróżnieniu do domku wolnostojącego – stykają się ze ścianami bocznymi domów sąsiadujących.Ta definicja dotyczy segmentów środkowych takiej zabudowy.

Jak uważasz? Czy informacje na opisywany wątek są ciekawe? Jeżeli tak, to przejrzyj tekst, a znajdziesz w nim dużo fantastycznych wiadomości, które przyciągną Twą uwagę.

Odstępstwem są oczywiście segmenty zabudowy szeregowej, które znajdują się na końcu – w tym przypadku aż trzy ściany (tylna, przednia i jedna boczna) są wolne. Ten moduł przypomina bardziej zabudowę bliźniaczą. Natomiast mieszkanie to zespół pomieszczeń mieszkalnych, znajdujących się w większym budynku, mających odrębne wejście i oddzielonych od mieszkań przylegających. W zależności od umiejscowienia mieszkania może posiadać tylko dwie ściany przylegające do innych mieszkań, a nawet wszystkie. To podstawowe różnice, z których wynikają minusy oraz zalety życia w szeregówce lub mieszkaniu. Takim jak dla przykładu tu: gotowe mieszkania we Wrocławiu.

Jeżeli chodzi o Wrocław, szeregówki to dobre rozwiązanie dla osób lubiących większy metraż oraz posesję przy domu.

Gdy fascynują Cię ciekawe informacje i szukasz ich na dany temat, kliknij w nasz odnośnik (http://nieruchomosci.dominplus.pl/dzialki). Tam znajdziesz niezbędne informacje.

Mieszkanie w bloku ma przeważnie ograniczoną powierzchnię mieszkalną, a już na pewno nie spotkamy mieszkania z piętrem. W przypadku domu szeregowego nie ma takich utrudnień. Drugą zaletą życia w domku szeregowym jest przystający do niego obszar. Nie jest to wielka powierzchnia, ale mimo wszystko opcja lepsza od betonowego balkonu w mieszkaniu. Są jednak osoby, które nie czują potrzeby zajmowania się ogrodem. Zarówno wadą i zaletą, jest możliwość posiadania garażu przy domu – taką możliwość mamy przy domku w zabudowie szeregowej, ale niektórym nie odpowiada takie wyjście ze względu na zapach rozchodzący się z garażu. Niektórzy decydują się na mieszkania do kupienia ze względu na spokój o dom, co wiąże się z bliskością sąsiadów, ale domki szeregowe nie ustępują tutaj niczym. Szczególnie, że przy bliskości sąsiadów nie mamy jednocześnie zakłócania z ich strony np. stukania w sufit lub wody zalewającej od sąsiada mieszkającego u góry.