Wykańczamy pierwsze mieszkanko! O czym pamiętać podczas urządzania lokum? Podpowiadamy poniżej.

Zakup swego własnego, pierwszego mieszkanka, to ogromna uciecha. Może być niewielkie, może być do wyremontowania, ważne jest, że własne. Wielu świeżo upieczonych właścicieli ma niestety nierzadko kłopot z urządzeniem swojego lokum.

Co zwykle sprawia problemy? W szczególności umeblowanie – pokoju dziecięcego, salonu oraz innych pokoi. Jest tak sporo ładnych, eleganckich kompletów do wypoczynku, jak przykładowo meble Maximus, że często po prostu nie wiadomo, na który zestaw się zdecydować. Trzeba też mieć na względzie, że nie jest to prosta decyzja – meble takie zakupujemy zazwyczaj na lata, dobrze jest więc kwestię przemyśleć.

Intrygujący artykuł? Jeśli tak myślisz, kliknij tu. W tamtym miejscu czeka na Ciebie więcej bonusów – one też Cię bardzo zaciekawią!

Pomyślmy, jak duża sofa jest potrzebna – dwu-, czy może trzyosobowa? I czy potrzebujemy kupić fotele albo pufy? Jeżeli posiadamy spory salon, to kwestia zdaje się prosta – możemy zakupić duży komplet wypoczynkowy. W wypadku niewielkiego mieszkanka z kolei tak wiele mebli będzie zajmować cenne miejsce. Najlepiej w takowym wypadku wybrać niedużą sofę, najlepiej rozkładaną i ewentualnie jeden mały fotel.

meble maximus

Autor: César
Źródło: http://www.flickr.com
Tak samo przedstawia się kwestia regałów (metalowe regały) oraz szaf. Jest to bardzo ważna kwestia w wypadku niedużych mieszkań, np. jednopokojowych lub dwupokojowych. Należy przemyśleć temat i zadecydować, co okaże się dla nas ważniejsze – regały, na których np.

postawimy wiele książek i pamiątkowych zdjęć, czy może duża, pojemna szafa, najlepiej wykonana na zamówienie, w której pochowamy nie jedynie ciuchy oraz buty na wszystkie pory roku, lecz także inne sprzęty czy akcesoria do domu, takie jak koce, walizki albo może nawet laptopa.