Fototapety jako świetny sposób na podkreślenie wystroju

Fototapety ponownie wróciły do łask i coraz częściej możemy dostrzec je w aranżacji wnętrz. Dobór fototapety nie jest łatwy. Pod uwagę powinniśmy wziąć wielkość pomieszczenia, kolor, oraz fakt, czy na ścianie z tapetą będą postawione meble.

balustrady

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Do wyboru mamy kilka typów fototapet, a coraz to częstszym zabiegiem jest przyklejanie grafiki pod szkłem.

pracownicy

Autor: US Department of Labor
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapety w kwiaty są atrakcyjnym sposobem na zaakcentowanie, lub wręcz wyznaczenie wystroju wnętrza. Dzieje się tak dlatego, że grafika – grafika na szkle umiejscowiona na ścianie przyciąga wzrok i ożywia wyobraźnię, a dobrze dobrany projekt potrafi świetnie komponować się z wszystkimi składnikami pomieszczenia. Współcześnie wybór projektów jest na tyle wielki, że dopasowanie kolorystyczne i stylistyczne do innych elementów nie stanowi żadnego problemu. Do tego dochodzi prostota montażu i przystępność materiałów praktycznie na każdy typ gruntu, co sprawia że jest to często stosowana dekoracja. Piękna aranżacja fototapetą z kwiatami w pomieszczeniu dziennym przynosi powiew subtelności kwiecia i czyni, że tapeta doskonale wpasuje się także do sypialni, względnie do pokoju dziewczęcego.
Fototapety laminowane tworzone są na podłożu lateksowym.

Czy taka problematyka przykuła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to oprócz tego poza tym zobacz ofertę, która odnosi się do omawianej sprawy, więc zapewne też Cię zaintryguje!

Znamionuje je wytrzymałość. Można je używać w każdym pomieszczeniu, nawet pod prysznicem, albo pomiędzy szafkami w kuchni. Jest także optymalnym wyborem do zdobień ściany w salonie, czy sypialni.

Fototapeta winylowa oznacza na ogół podkład z flizeliny z domieszką winylu. Posiada ona bardzo trwały grunt, jednak jest droższa i trudniejsza w zakładaniu. Jej zaletą jest możliwość wielokrotnego mycia.