Fototapety jako świetny sposób na podkreślenie wystroju

Fototapety ponownie wróciły do łask i coraz częściej możemy dostrzec je w aranżacji wnętrz. Dobór fototapety nie jest łatwy. Pod uwagę powinniśmy wziąć wielkość pomieszczenia, kolor, oraz fakt, czy na ścianie z tapetą będą postawione meble.

balustrady

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Do wyboru mamy kilka typów fototapet, a coraz to częstszym zabiegiem jest przyklejanie grafiki pod szkłem.

pracownicy

Autor: US Department of Labor
Źródło: http://www.flickr.com
Fototapety w kwiaty są atrakcyjnym sposobem na zaakcentowanie, lub wręcz wyznaczenie wystroju wnętrza.

Poszukujesz może kolejnych pomysłów wiążących się z opisywanym w tym artykule zagadnieniem? Jest na to doskonała rada: kliknij tu oraz przeczytaj więcej w serwisie (http://www.listwy.effector.com.pl/pl/produkty/).

Dzieje się tak dlatego, że grafika umiejscowiona na ścianie przyciąga wzrok i ożywia wyobraźnię, a dobrze dobrany projekt potrafi świetnie komponować się z wszystkimi składnikami pomieszczenia. Współcześnie wybór projektów jest na tyle wielki, że dopasowanie kolorystyczne i stylistyczne do innych elementów nie stanowi żadnego problemu. Do tego dochodzi prostota montażu i przystępność materiałów praktycznie na każdy typ gruntu, co sprawia że jest to często stosowana dekoracja. Piękna aranżacja fototapetą z kwiatami w pomieszczeniu dziennym przynosi powiew subtelności kwiecia i czyni, że tapeta doskonale wpasuje się także do sypialni, względnie do pokoju dziewczęcego.

Fototapety laminowane tworzone są na podłożu lateksowym. Znamionuje je wytrzymałość. Można je używać w każdym pomieszczeniu, nawet pod prysznicem, albo pomiędzy szafkami w kuchni. Jest także optymalnym wyborem do zdobień ściany w salonie, czy sypialni.

Fototapeta winylowa oznacza na ogół podkład z flizeliny z domieszką winylu. Posiada ona bardzo trwały grunt, jednak jest droższa i trudniejsza w zakładaniu. Jej zaletą jest możliwość wielokrotnego mycia.