Warto wziąć pod uwagę zamontowanie sufitu napinanego jeśli chcemy uzyskać we wnętrzu nowatorski wystrój

Współczesne nowoczesne domy i wnętrza firmowe niewiele mają wspólnego z dawniejszymi aranżacjami. Prawdziwie nowoczesne pomieszczenia to wnętrza składające się z nowatorskich rozwiązań – tu nie tylko ściany przybierają nieformalny styl i kształt, ale również sufity. Nowością w tym zakresie są tak zwane sufity napinane – cena, montaż jest tu do uzgodnienia.

Oświetlenie sufitowe LED

Autor: Eliot Phillips
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesne wnętrze ma w pierwszym rzędzie rzucać się w oczy, dzięki nietuzinkowym metodom konstrukcyjnym. Sufity napinane spełniają idealnie tą funkcję.

Czy ta tematyka Cię wciąga? Jeżeli tak, to przejrzyj link (https://wphw.pl/biurka-mlodziezowe), pod jakim odnajdziesz potrzebne Ci dane – zobacz, że Cię zaciekawią na długi czas.

Sufity te stanowią odmianę sufitów podwieszanych, jednak są bardziej plastyczne i mogą mieć różne formy i rozmiary. W dodatku spełniają wiele funkcji. Między innymi pełnią rolę ozdobną. Pięknie ozdobione sklepienie, przypominające niebo, ocean, kosmos – to jedynie przykłady możliwych aranżacji. Wszystko dzięki tworzywu z jakiego robi się tego typu sufit. Przypomina on grubą folię, którą napina się na stelażu. Może być ona błyszcząca, matowa bądź posiadać nadruk w wybranej kolorystyce i z ulubionym wzorem. Dzięki temu możliwe jest dowolne ozdobienie sufitu.

Poza rolą dekoracyjną sufity tego rodzaju spełniają rolę matującą. Przy ich pomocy możemy zakryć stary, spękany tynk albo nieciekawie wyglądające instalacje elektryczne. Jest to wyjście o tyle atrakcyjniejsze od użycia typowych płyt wykorzystywanych pod sufit (zobacz galeriaoswietlenia.pl) podwieszany, że montuje się go znacznie szybciej i łatwiej. Konstrukcja nie waży dużo, a równocześnie będąc odpowiednio zamontowana, na lata pozostaje stabilna i ładnie się prezentuje.

Sala konferencyjna, sufit podwieszany

Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong
Sufit ten montuje się minimum dwa centymetry od istniejącego stropu, maksymalna granica nie jest natomiast określona i zależy od tego, jaki mamy zamiar uzyskać efekt aranżacji wnętrza. Sufit napinany idealnie prezentuje się razem z odpowiednio rozmieszczonym oświetleniem. Taśmy led montuje się z reguły bezpośrednio do stropu, ale w rzeczywistości wszystko zależy od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Warto także pamiętać, że nowoczesne sufity doskonale tłumią drgania akustyczne i zabezpieczają przed zalaniem wodą. Warto rozważyć zamontowanie sufitu napinanego jeżeli chcemy uzyskać w pomieszczeniu nowatorski klimat i ciekawy wystrój. Na pewno będzie się ono dzięki temu wyróżniało.