Urządzamy niedużą toaletę

Aranżacja małej umywalni w ergonomiczny sposób, bez rezygnacji z wszelakich udogodnień może być dużym wyzwaniem. Istnieje sporo metod, przy zastosowaniu których nieduża łazienka będzie sprawiała wrażenie obszernej a jednocześnie nie zabraknie w niej niezbędnego ekwipunku.

łazienka

Autor: Duravit
Źródło: Duravit
Dwa w jednym, wanna + natrysk. Doskonała alternatywa, kiedy nie możemy przyzwolić sobie na wygospodarowanie powierzchni dla dwu łazienek w mieszkaniu, a chcemy mieć jedno i drugie. Wskutek takiego rozwiązania, w jednej małej umywalni mamy do dyspozycji przeróżne alternatywy kąpieli zostawiając przy tym wystarczająco dużo przestrzeni dla pozostałego wyposażenia.

Czy posiadasz trudność z odnalezieniem ciekawych danych na omawiany wątek? Jeśli tak, to nie przejmuj się, tylko prześledź treść, a zapewne się nie rozczarujesz.

Dziś w sprzedaży dostępne są przeróżne modele wanien prysznicowych zatem na pewno do każdego rodzaju toalety znajdziemy coś stosownego.

Odpowiednie meble łazienkowe – meble łazienkowe na Nie powinno być ich zbyt dużo, lecz tyle aby schować pomocne drobnostki. Im mniej kosmetyków i drobnych rzeczy na widoku, tym umywalnia będzie w wyższym stopniu przestronna. Świetnym podejściem jest np. rozmieszczenie pojemnych przegródek na kosmetyki, szczotki do włosów a także suszarkę bezpośrednio pod umywalką. Odpowiednia zabudowa. Trafionym pomysłem będzie też „niewidoczna” szafka za zwierciadłem bądź szafka nad zabudową WC. Powstały w ów sposób schowek na ręczniki ewentualnie papier toaletowy możemy sprytnie zakamuflować, obudowując stelaż WC tymże samym materiałem, z którego wykonane zostały fronty szafki.

Łazienka z widokiem

Autor: ROGALA
Źródło: ROGALA
W wypadku bardzo małych, ciasnych powierzchni kapitalnym wyjściem będzie zastosowanie kabiny natryskowej, dla której wyszukanie w sam raz miejsca jest dużo łatwiejsze niż w przypadku wanny. Co więcej w małych łazienkach częstokroć odchodzi się od brodzików na rzecz liniowych odwodnień, jakie idealnie „wtopione” w przestrzeń posadzki pozwalają zyskać ponadprogramowe centymetry w łazience. Pamiętajmy o należytych odległościach miedzy składnikami ekwipunku. Stłoczenie urządzeń jest niewygodne w użytkowaniu jak też daje odczucie ścisku. Żeby nie zagracić niedużej powierzchni łazienki zdecydujmy się wyłącznie na nieodzowne ekwipunki. Urządzanie Łazienki w łodzi to kwestia nadzwyczaj przyjemna, gdyż znajduje się tutaj mnóstwo hurtowni sanitarnych.