Jak odebrać swój lokal od developera i nie dać się oszukać?

Naturalnie, nie każdy z nas musi być profesjonalistą w zakresie budownictwa. Nim odbierzemy nasze mieszkanie do użytku, powinniśmy poprosić o wsparcie kogoś, kto zajmuje się tą branżą profesjonalnie.

przygotowanie mieszkania od dewelopera

Autor: Pete Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Odbiór mieszkania od dewelopera musi być koniecznym paragrafem umowy ze sprzedawcą. W porozumieniu deweloperskim są zawarte zapisy dotyczące obowiązkowego terminu, w którym będzie przeprowadzony odbiór mieszkania oraz sposób, w jaki wykonawca powiadomi kupującego, że lokum jest już gotowy do użytku. Nim jednakże parafujemy akt notarialny, musimy umówić się na odbiór techniczny mieszkania (poznaj nieruchomości Grupa Archicom) od dewelopera.

Odbiór techniczny mieszkania – duże apartamenty wrocław od dewelopera
W tym czasie sprawdzimy, jaki jest poziom wykończenia lokalu. Jeśli jest niezgodny z punktami wcześniej zawartej umowy, możemy zrezygnować z odbioru mieszkania. Jeślibyśmy pomimo to parafowali protokół, potencjalne remonty musielibyśmy przeprowadzić na własną rękę. Odbiór mieszkania od dewelopera powinien odbyć się w towarzystwie profesjonalisty z zakresu budownictwa.

Możemy poprosić o pomoc znaną nam osobę albo wynająć fachową firmę. Jej pracownik będzie nam towarzyszył podczas spotkania z deweloperem. Deweloper nie ma prawa odmówić tego przywileju. Odbiór mieszkania będzie polegał na dokładnym sprawdzeniu wszystkich pokojów oraz zweryfikowaniu ich zgodności z umową. Odbiór techniczny mieszkania od dewelopera to szansa na znalezienie każdego rodzaju usterek albo braków technicznych. ( Sprawdź stronę )

Obowiązkiem dewelopera będzie nieodpłatne ich usunięcie, przed parafowaniem aktu notarialnego z nabywcą. Jeśli odbiór mieszkania nie wykryje żadnych nieprawidłowości, zostaje podpisany protokół odbioru. W przypadku ważnych niedociągnięć, kupujący prezentuje jednak deweloperowi ich szczegółowy wykaz.

mieszkania od dewelopera

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Jak przeprowadzić Odbiory techniczne mieszkań w Warszawie
Dopiero po ich likwidacji dochodzi do realizacji porozumienia, czyli parafowania aktu notarialnego. Znaczy to, że nabywca przejmuje od sprzedającego lokal bez większych zastrzeżeń. Warto jednak pamiętać, że nawet wówczas mamy możliwość dochodzić się naprawy błędów wykrytych już po przyjęciu lokalu.