Terapia zapachowa na co dzień

Na właściwą atmosferę w mieszkaniu składa się ogromna ilość czynników. W głównej mierze budujemy klimat poprzez wyposażenie wnętrz. Odpowiednio dopasowane meble i wszelkiego typu elementy ozdobne to jednak nie wszystko w tej kwestii. Pamiętajmy, że duże znaczenie mają również barwy. Przed tym, jak rozpoczniemy urządzać nasze mieszkanie, dobrze jest zapoznać się z mową kolorów. Każdy odcień ma wyjątkowy charakter. Często przy pomocy różnych odcieni możemy optycznie zmieniać rozmiar pomieszczenia.

Jednak to nie koniec. Zazwyczaj zapominamy o niezmiernie istotnym czynniku, który wyjątkowo wpływa na nasz nastrój. Jest to właściwy zapach. Powinniśmy się postarać, by w naszym mieszkaniu unosił się miły aromat – yankeehome.pl/20-akcesoria/

świece

Autor: Mr. T in DC
Źródło: http://www.flickr.com

Człowiek zakochał się we wspaniałych aromatach tysiące lat temu. Jeszcze w czasach starożytnych stosowano różne kadzidła, które wykorzystywało się także w czasie religijnych obrządków. Przenikliwy zapach potrafił wprowadzić wyznawców http://yankeehome.pl/47-car-jar/Z biegiem czasu ludzkość nauczyła się wydobywać esencje zapachowe ze wszystkich roślin. Powstały też specjalne receptury, które pozwalały przechowywać te wspaniałe aromaty i zamykać je w szklanych butelkach. Jeszcze dzisiaj prawdziwe perfumy to luksusowy prezent.

We wschodniej kulturze kadzidła to bardzo ważny element kontemplacji. Tam terapia zapachami wykorzystywana jest od tysięcy lat. Leczenie zapachami co raz częściej stosuje się także u nas. Z pewnością nie będziemy mieć jakiegokolwiek kłopotu z zakupem specjalnych świeczek do aromaterapii. Sole do kąpieli również są dostępne w wielu ciekawych zapachach, zatem jesteśmy w stanie sobie pozwolić na aromatyczne kąpiele. Możemy wzmocnić doznania, umieszczając w całej łazie http://yankeehome.pl candle – . Ich boski zapach zagwarantuje nam wyjątkowe rozluźnienie.

Piękny zapach jest w stanie też zapanować w naszych torebkach albo szufladach. Czasem ciuchy dobywane ze starych szafek nie pachną zbyt miło. Możemy to zmienić, stosując saszetki zapachowe. Esencje zapachowe, które się z nich uwalniają, sprawią, że nasza odzież będzie zawsze świeża i pachnąca.