Jaka fototapeta do pokoju dziennego?

Pokój dzienny to serce domu. To tu wypoczywamy po pracy, oglądamy TV, gramy z maluchami w planszowe gry czy czytamy gazety.
Styl owego pomieszczenia warto zaznaczyć fototapetą.

żaluzje

Co ważne, z jej pomocą możemy nieco „poczarować” i udoskonalić proporcje mieszkania, przydać mu głębi bądź też optycznie podnieść. Czarno białe fototapety to znakomite rozwiązanie zarówno do większego, jak także małego pokoju dziennego.

Ta solidna oferta (http://dobra-perspektywa.com/), którą przygotowaliśmy dla miłośników opisywanej kwestii, ma podobne dane na to intrygujące zagadnienie – zobacz tu.

Umiejętnie dobrana nie tylko nie przytłoczy salonu, ale również spowoduje, że będzie się ono prezentowało o wiele korzystniej. Trzeba tylko wyselekcjonować odpowiednie zdjęcie. Za pomocą takiej fototapety dodasz swemu wnętrzu ponadplanowych metrów bez burzenia ścian bądź innych dużych zmian. Dobrze dobrana fototapeta może nadać pokojowi głębi, poszerzyć go. W niewielkich metrażowo salonach szczególnie mile widziane są tapety przedstawiające arkady czy też kładkę zmierzającą wgłąb obrazu. Inny pomysł to zdjęcie wnętrza, będące niejako przedłużeniem niezbyt dużego wnętrza.

fotele

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl
czarno białe fototapety

Źródło: flickr.com
Jeśli Twój salon wydaje Ci się zbyt niski, podwyższysz sufit z pomocą właściwie dobranej fototapety. Tutaj dobrze sprawdzą się fotografie, na których dostrzegalne są wysokie elementy, takie jak wieżowce. Dzięki nim ściana będzie wydawać się wyższą, natomiast strop bardziej od niej oddalony. Pokój dzienny to wnętrze, w jakim spędzasz kilka godzin dziennie, dlatego na jego ścianach powinny znaleźć się odcienie i motywy uspokajające.

Mogą to być pejzaże, prezentujące czy to środek lasu, czy śliczną plażę z kładką wiodącą do morza. Miast niej warto wybrać również panoramę miejską, kompozycję kwiatową czy też tak uwielbianą przez niektórych abstrakcję.