Duża umywalnia to mrzonka każdego z nas. Gdy jesteśmy szczęśliwymi właścicielami dużej umywalni, wykreujmy w niej jedyny w swoim rodzaju klimat, nie zapominając przy tym o funkcjonalności.
Źródło: Pixers
Duża łazienka wymaga dobrego projektu, ażeby była funkcjonalna, przytulna a także komfortowa. Funkcjonalnie zaplanowany układ umywalni będzie przesądzał o tym, czy będziemy czuć się w niej faktycznie komfortowo. Duże umywalnie stwarzają możność widocznego podziału na dwie strefy: sanitarno-kąpielową (strefa umywalki, bidetu i WC oraz zona kabiny prysznicowej oraz wanny), zwaną wilgotną oraz wypoczynkową, zwaną suchą. W trosce o wystrój łazienki i harmonizowanie ze sobą obu stref, w trakcie jej urządzania należy zatroszczyć się o harmonię między przestrzenią a efektywnym wyposażeniem umywalni.
Źródło: http://www.flickr.com
Źródło: POL-SKONE
Duże toalety mają miejsce na praktyczne oprzyrządowanie. Pomieszczą się w nich nawet kabiny przyścienne okrągłe. Niesłychanie praktyczne będzie umieszczenie w dużej umywalni dwóch umywalek, szczególnie, jeżeli korzysta z niej więcej aniżeli jedna osoba. Dwie umywalki mogą pomóc rozładować „poranną gorączkę” przed wyjściem do szkoły czy pracy. Wzór umywalki wybieramy inspirując się głównie względami użytkowymi oraz estetycznymi. Jeżeli będzie ona służyć wyłącznie do umycia dłoni oraz zębów, możemy kupić model średniej wielkości oraz głębokości. Nad umywalką w toalecie zwykle wieszamy lustro (kliknij i sprawdź).
Aby można było wygodnie z niego korzystać, powinno osadzone być na ruchomym przegubie, umożliwiającym zmienić nachylenie. Dopełnieniem dużego lustra musi być nieduże, dwustronne (normalne, powiększające) lusterko na tzw. wysięgniku.