Podłogi z drewna jako porządne wykończenie wnętrza

Parkiety, deski na podłogę i panele drewniane wcale zapewne nie wychodzą z mody. Podłogi drewniane są piękne i pasują do pomieszczeń wykończonych, i umeblowanych w przeróżnych charakterach.

Podłogi drewniane coraz to odważniej rywalizują z laminowanymi pod kątem zróżnicowań. Konsumenci zdołają wybierać wymarzony wyrób zrealizowany z drzewa europejskiego, amerykańskiego, lub bardzo kolorowego drewna tropikalnego. Lite drewno jest mocne, ciepłe, ozdobne, ładnie się starzeje. Jest także stosownym izolatorem termicznym i nie wywołuje alergii. Parkiet dębowy jest możliwość wielokrotnie cyklinować i powlekać lakierem, a po każdym takim zabiegu jest jak nowy. Drewno nadaje się również do toalety, najlepiej olejowane (dowiedz się więcej). Olej, wnikając w pory drzewa, dodatkowo zabezpiecza je i chroni przed przenikaniem wody. Należy jednak wybrać gęste i oleiste odmiany. Ze względu na niebezpieczeństwo wypaczania się podłóg z drewna, a również dlatego, że drzewo jest świetnym izolatorem cieplnym, nie montuje się pod deskami ocieplania podłogowego. Prawidłowe ustawienie podłogi z litego drzewa wymaga wprawy.
deska jesionowa

Autor: amandabhslater
Podłoga z drewna dzięki naturalnym przymiotom materiału, również jego charakterystycznemu, niezwykłemu wyglądowi zezwala sporządzić wnętrze przytulne, wyrafinowane, bezpieczne. To tak jakby upajać się zapachem i urodą lasu w rzeczywistości, a nie oglądać go jedynie na widokówce. W przeciwieństwie do zimnego laminatu, drewno jest ciepłe i przyjemne w dotyku, inspiruje i do bosych wędrówek po zakątkach mieszkania. Odwrotnie również aniżeli w wypadku syntetyków, drzewo tłumi dźwięki i oddźwięki kroków.

parkiet dębowy

Autor: thisisbossi
deska jesionowa

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Deski podłogowe tradycyjnie umieszcza się na legarach. Współczesne deski, które posiadają pod spodem rowkowania polepszające wentylację posadzki nakleja się bezpośrednio na wylewkę. Wskazane jest położenie pod deski izolacji akustycznej. Deska jesionowa jest łatwa i szybka w montażu – zwłaszcza z Parkietów Pryczynicz.
Zwolennicy drewnianych podłóg najchętniej wybierają tę współczesną wersję, nazywaną między innymi deską trójwarstwową.

Drewno to budulec, jaki łatwo można naprawić zarówno miejscowo, jak i na całej nawierzchni. Może być wykończony lakierem, woskiem, czy też olejem. Jest prawdziwy i odporny.