Oświetlenie LED dla przemysłu – krótkotrwała moda czy szansa na niemałe oszczędności. Hasłowe omówienie

Gospodarni właścicieli prywatnych domów parterowych doskonale wiedzą, jak oszczędzać. Zresztą obecnie tego typu działania są nadzwyczaj proste w realizacji, nawet gdy pan domu ani trochę nie interesuje się nowościami technicznymi. Na ekonomicznych, a zarazem ekologicznych rozwiązaniach zależy także właścicielom hal produkcyjnych, czyli ogólniej wytwórcom, jak również przedsiębiorczym dyrektorom niewielkich albo olbrzymich magazynów.

oświetlenie LED

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Jeśli zamocowanie żarówek ledowych przynosi rodzinnym gospodarstwom spore oszczędności, to dyrektorzy obiektów przemysłowych mogą zaoszczędzić o wiele więcej – zużycie prądu w przetwórniach bywa przecież olbrzymie. Doskonałą alternatywą dla tradycyjnych żarówek stały się więc LED-y. Oświetlenie przemysłowe musi jednakże spełniać konkretne normy, a niekiedy potrzebne są również hermetyczne i solidne oprawy- oświetlenie powierzchni przemysłowych. Wśród proponowanych typów lamp znajdują się praktyczne świetlówki, użyteczne plafony i specjalistyczne produkty, czyli dla przykładu reflektory. By oświetlenie przemysłowe dobrze służyło pracownikom, to wszystkie jego elementy muszą zostać dopasowane zarówno do indywidualnych oczekiwań kierownictwa, jak i rzeczywistych potrzeb zakładu.

Magazyny na pewno nie są zwyczajnymi budowlami. Niekiedy mają kształt prostopadłościanu, a innym razem potężnej kopuły, tymczasem w ściankach przeważnie nie umieszcza się otworów okiennych, dlatego dobre oświetlenie magazynu to oczywiście podstawa. Bezapelacyjnie sprawdzą się w tych pomieszczeniach LED-y, zarówno w formie liniowych opraw, jak i sporych lamp wiszących. Chociaż na początku trzeba zainwestować w zakup drogich żarówek, a także przydatnych akcesoriów, to później te koszty się zwracają. Ponadto w ten sposób dana firma promuje proekologiczne rozwiązania, a oświetlenie magazynu staje się jednocześnie bardziej funkcjonalne- trilux.

Moda bywa niczym zachcianka, zatem gdyby popularność oświetlenia LED miała tylko taką podstawę, to najprawdopodobniej LED-y dość szybko zniknęłyby ze sprzedaży.

Jeżeli ten temat Cię fascynuje oraz poszukujesz więcej informacji, to pod tym odsyłaczem znajdziesz ich wiele – będą one zbliżone tematycznie, ale tak samo ciekawe.

Natomiast gdy w grę wchodzą duże oszczędności i możliwość aktywnej ochrony przyrody, to przedsiębiorcy nie muszą za długo się zastanawiać. Im szybciej wymieni się przestarzałe żarówki, tym prędzej zaczyna się płacić mniejsze rachunki za energię.