Niejednokrotnie pragniemy mieć pięknie zdobione sufity – tak jakbyśmy mieszkali w pałacu, który został wyremontowany w XVIII wieku

Wszyscy byliśmy zapewne choć jeden raz w pałacu – z wycieczką szkolną lub samemu. Zachwycają nas tam cudowne obrazy lub rzeźby, ale arcydziełem samym w sobie bywają również sufity.

wesele w stylu orientalnym

Autor: ChuWeiHunG IPhoto
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba tylko podnieść głowę i spostrzeżemy, że zapierają one dech w piersiach.
Piękne fasety stają się znów modne (nowe fasety do wnętrz). Pomimo tego że jest XXI wiek, to coraz częściej spotyka się, że niektórzy pragną je zamontować w swoim domu. I nie chodzi tylko o bogatych ludzi, którzy żyją w wielkich domach.

Interesuje Cię omawiany artykuł? Jeśli tak, to nakłaniamy do kliknięcia tutaj. To warte uwagi omówienie (https://sensive.pl/materace/), które też z pewnością Cię zafascynuje!

Taki wariant dekoracji chcą mieć w swoim domu także dyrektorzy hoteli i restauracji. Fasety to ozdobny element architektoniczny, który montuje się na załamaniu pomiędzy ścianą i murem. Fasety wizualnie zwiększają wysokość domu i zakrywają krzywizny ścian.

Sztukateria Abakus

Autor: Wolfcraft
Źródło: Lange Łukaszuk

samolot

Autor: Jorge from Brazil
Źródło: http://www.flickr.com
Sztukaterie gipsowe są wykorzystywane w środku domu na sufitach. Są bardzo trwałe – co możemy zaobserwować w kilkusetletnich pałacach (poznaj szczegóły). Ponadto, odmiennie od sztukaterii z tworzyw sztucznych, nie bywają łatwopalne i nie podlegają deformacji z biegiem lat. Sztukaterie gipsowe są bardzo eleganckie oraz ekologiczne. Gips jest szalenie plastyczny, wobec czego dobry specjalista jest w stanie w nim wyczarować co tylko nam się zamarzy.

Gdy już przejrzysz ten tekst, to spojrzyj także na podobne źródła (https://www.elektryczne.eu/karnisze-elektryczne/), które posiadają nie mniej ciekawe informacje – one bardzo Cię pochłoną.

Zatem możemy posiadać unikatowe wnętrze, które na projekcie wyczaruje dla nas projektant wnętrz, a na strop przeniesie rękodzielnik.

Tego rodzaju ozdoby są najlepsze dla tych, którzy pragną żyć w eleganckich wnętrzach. Dla tych ludzi, którzy posiadają szalenie wysublimowane poczucie estetyki.