Mnóstwo osób posiada taką pracę, w której musi zmieniać ubranie na robocze oraz często także obuwie – w zakładzie musi być miejsce przechowywania swoich rzeczy

meble socjalne
Jest mnóstwo takich profesji, gdzie całościowo przebieramy się przed rozpoczęciem swych obowiązków. Nie chodzi wyłącznie o zmianę bluzki. Niekiedy musimy przebrać całą garderobę.

meble socjalne
Autor: Leonora Enking
Źródło: http://www.flickr.com
dekoracyjna barierka balkonu
Autor: José Carlos Casimiro
Źródło: http://www.flickr.com
budynki
Autor: Aurélien JEANNE
Źródło: http://www.flickr.com
Niekiedy dodatkowo dostajemy buty czy gogle na oczy oraz rękawiczki. Musimy to gdzieś przechowywać.

Spory odsetek zakładów posiada pomieszczenia nazywane przebieralniami.

Nasze następne teksty są równie interesujące, jak ten. Zatem wejdź w link tutaj fototapety ścienne krajobrazy i przeglądaj skrupulatne posty. Zachęcamy!

Z reguły są tam nie same szafki czy ławki, ale też toalety i prysznice. Zwykle szatnie są rzecz jasna rozdzielone na męskie oraz damskie. Aby urządzić szatnie dla pracowników potrzebne są oczywiście meble socjalne. Czasami są to tylko szafki, ale zwykle dodatkowo są również specjalne półki przykładowo na kaski lub buty. Tego rodzaju meble powinny być zrobione z porządnych materiałów, gdyż powinny służyć wiele lat. Zwykle w szatniach są też kosze, gdzie pracownicy mogą wrzucać regularnie swe ubrania do czyszczenia. W wielu fabrykach znajdują się również stołówki. Tam także potrzebne jest odpowiednie wyposażenie. Stoły oraz krzesła to nie koniec. Niezbędne będą również długie lady, przy których wydawane są posiłki. Pracownik może wóWCzas przesuwać po niej tacę i zabierać z przegródek to jedzenie, na które ma chęć. Menu w przyfabrycznych stołówkach nie bywa wymyślne, ale jest treściwe.

Podaje się regeneracyjne dania, żeby ciężko pracujący ludzie nie byli głodni. Również w pomieszczeniach socjalnych, gdzie znajdują się niewielkie stoliczki, pracownicy mają prawo zazwyczaj napić się kawy podczas regulaminowej przerwy.