W której części Warszawy opłaca się kupić mieszkanie?

Warszawa, stolica Polski, miasto, w którym wiele osób znajduje wymarzoną posadę i chce zakupić nieruchomość mieszkalną. Rynek mieszkań w Warszawie jest jednak bardzo charakterystyczny i należy dobrze przemyśleć zakup lokum.

mieszkanie - kuchnia

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Mieszkania w Warszawie są dużo droższe niż w innych polskich miejscowościach.

Czy zadziwił Cię prezentowany artykuł? Żeby zgłębić temat wejdź tutaj i poznaj więcej szczegółów (https://anotis.pl/) – na pewno będą dla Ciebie zaskakująco ciekawe.

Za lokum w śródmieściu trzeba zapłacić naprawdę dużo, bez względu na to, czy interesuje nas inwestycja od dewelopera, czy mieszkania w starym budownictwie. Najtańsze są inwestycje w dzielnicach peryferyjnych, ale jeżeli na co dzień musimy dojeżdżać do pracy do centrum Warszawy, to należy przeanalizować, czy opłacają nam się męczące, długie dojazdy. Jeśli chodzi o mieszkania Grochów jawi się jako rozsądne rozwiązanie, w ogóle mieszkania na Pradze są dość tanie, a jednocześnie mają dogodną lokalizację, ponieważ dzielnica jest położona blisko warszawskiego centrum.

Warszawski rynek nieruchomości wciąż się rozwija. Co roku przybywa nowych mieszkań. Jeżeli chodzi o mieszkania na Pradze, to wyraźny jest trend polegający na budowaniu mieszkań dwupokojowych oraz apartamentów o podwyższonym standardzie. Praga Północ posiada mieszkania w cenie blisko 7 tys. zł za metr kwadratowy, Praga Południe udostępnia propozycje o prawie 1000 zł drożej za metr. Jeżeli chodzi o dogodne miejsce do mieszkania Grochów zdaje się być doskonały, gdyż w tej części Pragi możliwość cichego życia łączy się z dobrze rozwiniętą infrastrukturą oświatową, medyczną i handlowo-usługową. Jeśli chodzi o to, czy lepiej opłaca się nabywać mieszkania nowe, czy z rynku wtórnego, to także tutaj sporo uzależnione jest od położenia. Im bliżej centrum Warszawy, tym wyższe ceny wiekowych mieszkań.

m3

Źródło: flickr.com

Nie zapominajmy, iż decydując się na mieszkanie z rynku wtórnego, musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami, bo pomieszczenia będą wymagać remontu. Na rynku nowych mieszkań możemy zdecydować się albo na apartament w pełni zaaranżowany, albo na nieruchomość – http://nieruchomosci.dominplus.pl/domy – w stanie deweloperskim, w której sami zadbamy o to, jak pomieszczenia zostaną wykończone. Na naszą decyzję wpływ powinna mieć nie tylko cena lokalu, ale także kwestia tego, przez jaki czas możemy czekać z wprowadzeniem się – poważny remont to inwestycja, która zajmie nam przynajmniej kilka tygodni.