Meble sosnowe – minusy oraz atuty

Sosnowe meble jest to rozwiązanie dla tych, jacy marzą o drewnianych sprzętach jednakże nie posiadają dużego budżetu. A może nie jedynie.
Do walorów sosnowych mebli bez wątpienia należy ich koszt.

grzejniki

Autor: Gunnar Ries
Źródło: http://www.flickr.com
Są stosunkowo niedrogie a prezentują się w ogóle nie gorzej niż sprzęty wykonane z buku bądź innego gatunku drewna. Dla przykładu, nieskomplikowane biurko sosnowe z szafką, to koszt rzędu 400zł, zaś w wersji tylko z półką już za plus minus 300zł. Małżeńskie łoże (bez materaca) kupimy już od pięciuset zł. Do tego sosnowe meble cechują się właściwościami elektrostatycznymi i dużą trwałością na mechaniczne uszkodzenia. Meble sosnowe nie elektryzują się a dzięki temu w atmosferze naokoło nich nie podnosi się niemile widziany pył. Jest to ogromnie ważna wiadomość dla wszystkich tych ludzi, którzy, zmagają się z alergią roztocza kurzu domowego. Meble sosnowe są bowiem polecane alergikom. Inną cechą sosnowych mebli jest higroskopijność (zdolność wymiany pary wodnej między drewnem a otoczeniem). W następstwie sprzęty „oddają” nadmiar wilgoci bądź uzupełniają jej deficyty same regulując poziom wilgoci – https://www.meblemagnat.pl (https://www.meblemagnat.pl)można zamówić w surowym stanie oraz pomalować na opcjonalny, nawet zupełnie kryjący odcień. Będą przedstawiać się tak samo przyzwoicie w odcieniu, jak i pomalowane bezbarwnym lakierem. Sosna jest drewnem, z jakiego możemy wykreować łóżka, stoły, szafeczki, toaletki, dziecięce łóżeczka, skrzynie. Cudownie prezentuje się szafka nocna pociągnięta na biało – patrz.

Drewno sosnowe jest podatne na obróbkę a równocześnie potrafi wytrzymać niezwykle wiele mechanicznych uszkodzeń. Jednakże by długo służyła i wciąż fajnie się przedstawiała, należy o nią dbać.