Dwoje dzieci w jednym pokoju: jak umeblować pokój dla rodzeństwa

W jaki sposób dobrze wyekwipować pokoik dla rodzeństwa? Każdy z nas jako latorośl marzył o oddzielnym pokoju. Być może nawet obiecaliśmy sobie wówczas, iż „nasze dzieciaki nie będą musiały męczyć się z rodzeństwem”.

kuchnia

Autor: Mebel Rust
Źródło: Mebel Rust
Niestety, wszyscy wiemy, w jaki sposób zmienia się punkt widzenia po wejściu w dorosłość – może się np. okazać, iż dzieciaki po prostu muszą zamieszkać w tym samym pokoju. Nie znaczy to jednak, iż nie mogą posiadać powierzchni dla siebie. W jaki sposób pogodzić dwoje dzieci w jednym pokoju?
firany

Autor: lesliejm64
Źródło: http://www.flickr.com
Przeważnie do pokoju starszego dziecka „wskakuje” młodsze rodzeństwo, które jest już w okresie przedszkolnym. Urządzając pokój dla rodzeństwa musimy zatem połączyć wymagania ucznia a także malutkiego dziecka, które jeszcze nie myśli o szkolnych obowiązkach.

Zaciekawiony tematem? Poczytaj o nim znacznie więcej. Dlatego użyj adresu, jaki przekieruje Cię na serwis. Zapraszamy!

Niezależnie od tego od tego, jak bardzo kochają i dogadują się twe dzieciaki, warto skonstruować im małe, oddzielne przestrzenie w jednym pokoju- . Każdy z nas ma wszak sekundy, w których potrzebuje czasu tylko dla siebie – zwłaszcza, jeżeli mówimy o dzieciach innej płci. Ponadto, rzecz nabiera podwójnego znaczenia, jeżeli w grę wkraczają obowiązki szkolne – starsza latorośl będzie wymagała małego „odseparowania”, ażeby właściwie skupić się na zadaniach. Toteż urządzając pokój dla rodzeństwa wyraźnie odseparuj przestrzeń dla każdego dziecka, gwarantując starszemu warunki do nauki, a młodszemu do zabaw.

karcher

Autor: Nicolas Buffler
Źródło: http://www.flickr.com
Wyjściem w pokoju dzieci do podziału powierzchni mogą być ażurowe meble bądź delikatny parawan (następna strona), czy mała ścianka działowa, które zapewnią maluchowi odczucie posiadania swojego zakątka- zobacz informacje.

Co więcej, dzieciaki w pokoju mogą nawet stworzyć sobie umowną granicę co będzie dla nich stanowiło namiastkę posiadania prywatnego pokoju. W takim pokoiku świetnie sprawdzają się także piętrowe łóżka.