Jakimi rzeczami publiczne łazienki różnią się od łazienek domowych, jakie będzie ich podstawowe wyposażenie.

Łazienki w publicznych czy handlowych obiektach znacząco różnią się od tych w domu. Tak naprawdę sprowadzone są one do roli WC, gdyż najczęściej nie będzie w nich ani wanny ani prysznica. Będzie za to trochę więcej kabin i pisuarów, niekiedy nawet więcej niż dwadzieścia. Wynika to z faktu, że w obiektach tego typu najczęściej przebywa dużo ludzi i jeżeli byłyby tylko dwie kabiny to mogłoby się w pewnej chwili zrobić trochę ciasno i zaczęły by się ustawiać kolejki. Kabiny są przeważnie rozdzielane lekkimi ściankami, które mają zagwarantować odpowiednią dyskrecję i intymność, ale nie zajmującymi zbyt dużej powierzchni.

Tego typu łazienki publiczne najczęściej składają się z dwóch oddzielnych pomieszczeń, w jednym znajdują się właśnie pisuary i kabiny, natomiast drugie przeznaczone jest wodę jedynie na określony okres czasu, a potem automatycznie ją wyłączają. Mogą być albo włączane ręcznie, w których trzeba nacisnąć przycisk, albo w wersji automatycznej, w takim przypadku ich pracą steruje czujnik znajdujący się pod spodem.
Ogródek skalny

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Następnym istotnym elementem wyposażenia publicznych łazienek są plastikowe dozowniki mydła.

Wciągający materiał? Jeśli jesteś tego zdania, to tak samo wciągające zagadnienia przeczytasz również we wpisie, który jest tu.

Powinny się one charakteryzować dwoma bardzo ważnymi rzeczami, czyli prostą obsługą i dużą wytrzymałością. Zapewne każdy miał kiedyś pecha trafić na dozownik, przy którym musiał się zastanowić, jakim sposobem dostać się do mydła. A jeśli próbował to robić w nieodpowiedni sposób, to zdarzało się, że taki dozownik nie przeżył poszukiwań. Przeważnie dozowniki mają postać niedużego pojemnika wypełnionego mydłem, zawieszonego na ścianie nad umywalką. W dolnej jego części umieszczona jest nieduża dźwignia, naciśnięcie której powoduje, że mydło wypływa na zewnątrz. Na zakończenie pamiętać też należy o tym, że użytkownicy łazienek powinno w jakiś sposób wytrzeć swoje ręce. Tu rozwiązań jest parę.

Bardzo często w łazienkach spotkać można ręczniki z papieru, które wprawdzie są bardzo wygodne, lecz stosunkowo drogie. Innym rozwiązaniem są plastikowe suszarki do rąk, włączają się one po przyłożeniu mokrych dłoni pod umieszczony na samym dole otwór i przy pomocy strumienia gorącego powietrza dokładnie mogą je wysuszyć – odwiedź stronę (odwiedź stronę).