Garnki i patelnie z żeliwa – zalety i wady

Jeżeli masz już za sobą okres olśnień teflonowymi patelkami na aluminiowym szkielecie, już czas na odejście od badziewia za stówkę a także powrót do źródła. Do żeliwnego świata.
Na teflonowej patelni pichcić może każdy.

Teflon to wrota do krainy bylejakości jak też łatwizny. O ile smażenie nie oznacza dla Ciebie tylko jajecznicy przygotowywanej w na szybko przed wyjściem do pracy, zamknij owe teflonowe wrota. Smażenie na patelni żeliwnej nastręcza pewnej biegłości. Nie jest to pod żadnym pozorem skomplikowane, czego lęka się mnóstwo osób. Jednakże nie jest to także bezkrytycznie łatwe, trzeba potrafić zastosować jeden albo drugi prosty chwyt, aby potrawy nie przywierały do dna rondli.

Wpis, który teraz masz przed sobą jest pełny fascynujących danych, ale jeszcze zweryfikuj informacje przestawiające analogiczną kwestię tu.

Tyczy się to szczególnie patelni z żeliwa nie pokrywanego żadną dodatkową warstwą. Żeliwne patelnie z dodatkowymi powłokami są jeszcze prostsze w obsłudze. Pewna dawka kulinarnej pasji, za czym idą tak bywa kucharskie umiejętności, jest tutaj wymagana.

materiałów
Zalety żeliwnych patelni to przede wszystkim: świetne przewodnictwo ciepła, które równomiernie rozchodzi się po całej nawierzchni patelni. Patelnia żeliwna powoli się grzeje oraz powoli ostyga. To całkiem inna jakość smażenia aniżeli w przypadku patelni aluminiowych, które nagrzewają się prędko oraz ostygają w tempie ekspresowym bezzwłocznie po zdjęciu z ognia. Wszechstronność – patelnie oraz garnki z żeliwa idealnie nadają się na każdy rodzaj kuchenek: ogniowe, ceramiczne.

Francuskie żeliwo Le Creuset jest to najbardziej doceniane na świecie garnki żeliwne z żeliwa emaliowanego. Garnki Le Creuset dostępne są w bardzo wielu barwach a także wielkościach.