Fototapety jako prosty i tani sposób na dokonanie autentycznej przemiany wnętrza

Fototapety są uwielbiane ze względu na bezproblemowy, prędki i niedrogi sposób na dokonanie oryginalnej odmiany wnętrza. Na rynku dostępne są trzy najpopularniejsze typy fototapet: foliowa, lateksowa i winylowa.

Te trzy wersje symbolizują inne podłoża. Odróżniają się ceną, przeznaczeniem i wytrzymałością.
sprzedaż

Autor: Esther Spektor
Źródło: http://www.flickr.com

fototapeta do salonu

Autor: home&you
Źródło: home&you
Fototapeta to właściwe rozstrzygnięcie zarówno do dużego, jak i niewielkiego salonu. Umiejętnie dobrana spowoduje, że będzie się on prezentował o wiele lepiej. Za pomocą fototapety można przysporzyć salonowi dodatkowych metrów bez wyburzania ściany, bądź różnych wielkich transformacji. Porządnie dobrana fototapeta do salonu potrafi nadać pokojowi głębi, poszerzyć go i wizualnie wydłużyć. W niewielkich metrażowo salonach w szczególności mile widziane są tapety ilustrujące schody, arkady, czy też kładkę idącą w głąb fototapety. Fototapeta winna pasować do stylu, w którym wyekwipowany jest salon. Do wnętrza w stylu glamour będzie pasować ściana, na jakiej jest dużo czerni, fioletu, srebra, czy złota. Kojarząca się z luksusem i pompą fototapeta sprawi, że w salonie zapanuje styl rodem z królewskiego buduaru. Inną tapetę wybierzemy do salonu, w jakim przeważa trend francuski, angielski, bądź prowansalski. W owych wnętrzach cudownie prezentują się kwieciste wzory.

Kolory górujące na fototapecie muszą współbrzmieć z kolorystyką pozostałych składników we wnętrzu, nie tylko sprzętów, lecz także podłogi, drzwi, zasłon, lub akcesoriów.
Salon to miejsce, w jakim można również umieścić fototapetę przedstawiającą krajobrazy, las, czy piękną plażę z drewnianą kładką wiodącą do morza.