Doradzamy, które lampy wybrać do rezydencji. Zobacz!

Niewiele osób ma świadomość, jak istotną funkcję w pomieszczeniu wypełnia oświetlenie. Za jego pomocą można pokojowi nadać adekwatny charakter. Znaczenie ma nie tylko barwa promieni, jego nasycenie i zakres padania.

plafon kryształki

Źródło: http://www.sxc.hu
Ważne jest też, skąd ono pada.
W tej chwili szeroką sławą mogą się pochwalić oprawy LED, rozmieszczane w podwieszanym suficie lub na wysięgnikach. Nie oznacza to jednak, że bardziej tradycyjne lampy pokojowe wiszące straciły na aktualności. Wręcz przeciwnie – w nich również można zamontować diody LED, a w wielu wypadkach są o wiele bardziej intrygujące estetycznie.

Jeżeli zaciekawił Cię przedstawiany artykuł, to bardzo dobrze, gdyż ten opublikowany poniżej (https://damnet.pl/krzesla/1720-about-a-chair-aac-23-krzeslo-hay.html) też ma równie ważne informacje – nie zwlekaj, tylko przeczytaj go.

Na przykład lampy z abażurami, jakkolwiek niektórym kojarzą się z mieszkaniem dziadków, są wciąż często kupowane, przede wszystkim do rustykalnie urządzanych gabinetów czy pokojów dziennych. Jeśli aranżujemy wnętrze wnętrza hotelowe w klimacie nowoczesnym, świetnie sprawdzą się lampy z surowymi kloszami z mlecznego szkła.

Innym zajmującym pomysłem, wyjątkowo do nowoczesnego pokoju, jest oświetlenie w stylu plafonu. Leżą one wysoko przy suficie i wyglądają często jak jego fragment. Coraz częściej są dekorowane gustownie rozmaitymi elementami. Na przykład pokrywające plafon kryształki oprócz tego, że fajnie wyglądają, umożliwiają też cokolwiek zdekoncentrować światło i wyprojektować na sklepienie i ściany bezpretensjonalne wzorki, wynikające z przenikania światła przez ich strukturę. Warto zobaczyć taki wynik na żywo.

Jedynym minusem potrafi być zachowanie czystości, bowiem jak każda lampa, również takie ozdoby przy plafonie gromadzą nieco kurzu. Nie trzeba się tym jednakże martwić zanadto. Rezultat, który uzyskamy, jest nie do przecenienia.